Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Rozhovor s firemní kosmetičkou GERnétic Andreou Bínovou

24.09.2013

"Práce kosmetičky je láskyplná péče, ale i byznys" Andrea Bínová sympatická mladá žena, která přesně ví, co od života chce. Úspěšná kosmetička, která je vzorem pro ostatní, je již několik let posilou Kosmetického centra GERnétic a firemní školitelkou Akademie GERnétic. Hovoří anglicky, italsky, německy a učí se francouzštinu. Dokáže o své práci a o kosmetice GERnétic velmi poutavě povídat a přesvědčit Vás. Setkat se s ní jako s lektorkou můžete i Vy na našich vybraných ateliérech.

news photo

Jak jste se dostala k povolání kosmetičky?

Od dětství mě zajímala barevná typologie a líčení. Protože jsem měla problematickou pleť, snažila jsem jí porozumět a nějak to řešit. To bylo asi důvodem, proč jsem se později stala kosmetičkou. Mám sice vystudované bankovnictví, ale toužila jsem být nezávislá a stát se vizážistkou. Osudové pro mě bylo setkání s prezentací Aleny Kimlové. Její pozitivní energie mě zlákala ke kosmetice GERnétic. Líbilo se mi, že nic nevnucovala, jen řekla, vyzkoušejte a uvidíte. Nejprve jsem tedy zažila GERnétic jako zákaznice a později i jako kosmetička.

A Vaše profesionální začátky?

První klientkou byla moje maminka. Rodiče mi při rozjezdu kosmetického salonku hodně pomohli. Mám totiž salonek doma v rodinném domku. Je příjemné ráno vstát a do práce sejít o patro níže a hlavně večer, když pracujete dlouho, nemusíte řešit cestování.

Dnes máte hodně klientek. Jak jste získávala svoje první zákaznice?

Udělala jsem si letáky s přehledem nabízených služeb a využila služeb pošty. Sama jsem si letáčky roznášela do firem a bank v okolí salonu. Vymýšlela jsem různé akce, dávala přípravky nebo poukázky na ošetření do tombol, pořádala prezentační akce. Důležité bylo navázat kontakt s okolím. A mělo to úspěch. V té době jsem získala polovinu zákaznic, které ke mně chodí dodnes. Reklama stojí čas i peníze, ale vyplatí se to. Nyní již mám dostatek klientek a nové se ke mně objednávají na základě doporučení.  Než se k takovému stavu ale dopracujete, musíte pro reklamu hodně udělat, samo se to neudělá.

Jak pracujete s kosmetikou GERnétic?

Z portfolia GERnétic využívám všechny výrobky. Ošetřuji obličej, dělám celotělové zábaly i zpevnění poprsí. Klientky ke mně chodí v různých intervalech, nejčastěji v týdenních cyklech na zábaly a po měsíci přidáme k zábalu ještě ošetření obličeje/kosmetiku. Záleží, jaká je to klientka, jak chce o sebe pečovat a kolik je ochotna do sebe investovat. Klientkám se GERnétic líbí. Pleť po ošetření totiž vypadá lépe než po ošetření jinou kosmetikou. Svěžeji, rozjasněněji. Je vidět okamžitý výsledek, který trvá.

Jak vlastně probíhá kosmetické ošetření?

Nejprve nabídnu klientce nápoj, k dispozici má toaletu. Nahřívám ručníky, na plosku chodidla aplikuji kapku esenciálního oleje podle aktuálního stavu pokožky a organizmu. Následuje diagnostika stavu pleti, podle níž stanovím ošetření. Vše si pečlivě zapisuji do karty. Během ošetření neustále s klientkou komunikuji, jak to vypadá, co se zlepšilo, co jí chybí. Důležité je vysvětlit klientkám účinky nanášených přípravků.  Po skončení ošetření si s klientkou na chvíli sednu, zopakuji jí, které přípravky jsem používala a co ten který přípravek řeší. Nabídnu jí kosmetiku k domácí péči a předám vzorečky na vyzkoušení dalších produktů. Důležité je mít v salonu vitrínu s přípravky, aby je klientka viděla. Mohla je vzít do ruky a to co jí říkám, si lépe představit. Ve vlastní domácí péči mám jenom GERnétic. Sama jsem na sobě všechny přípravky vyzkoušela, takže mohu klientce účinky přípravků lépe popsat. To je důležité.

Rozmazlujete své klientky?

Péče o klientky je hodně individuální. Pracuji s cenami, mám slevové karty. Pokud má klientka narozeniny, dostane ode mě masáž nebo ošetření rukou zdarma.  Také o Velikonocích a na Vánoce mám pro klientky připraven dárek, který je motivuje k dalším návštěvám salonu.

Jste firemní kosmetičkou a školitelkou GERnétic, jak se Vám u nás pracuje?

V Kosmetickém centru GERnétic pracuji každý čtvrtek a pátek v salonku U květinky. Mojí výhodou je pracovní doba, jsem velmi flexibilní a přizpůsobuji se klientkám. Pracuji dlouho do večera nebo i v neděli. Na vlastní relax si nechávám pouze sobotu a některé dopoledne v týdnu. Vycházím tím vstříc klientkám, které jsou přes týden hodně zaměstnané a jiný den by přijít ani nemohly. To oceňují. Školím různá témata jako akné, péče o poprsí, zralou pleť, jak na celulitidu či tukové polštáře a další.  Vzdělávání považuji za velmi důležité – učit bychom se měly celý život, školou to nekončí. Stále jsou nové věci, nové způsoby řešení, nové trendy. Proto nabízíme ateliéry, aby si kosmetičky mohly doplnit informace, získat novou zkušenost a mohly služby svých salonků rozšířit a obohatit o nové věci. Navíc si na ateliérech mohou ošetření navzájem vyzkoušet. Tak poznají na vlastní kůži postup jednotlivých ošetření, účinky specifických přípravků GERnétic a v neposlední řadě uvidí dosažené výsledky na pokožce. Mohou se tak následně lépe vžít do klientky. Děkujeme za rozhovor.

»zpět do archivu novinek