Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Akné na čele, které nejde vymáčknout

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz ohledně malých pupínků, nebo jakési krupičky na čele, které nejdou vymáčknout. Už je tam mám asi rok, pleť si normálně čistím, nikde jinde na pleti než na čele tyto pupínky nemám, ale stále se mi nedaří jich zbavit. Nevíte z čeho by to mohlo být, popř. jak se toho zbavit, doporučit nějaký krém z lékárny? Zasílám fotografie. Děkuji moc za odpověď. Markéta

Odpověď:

Dobrý den, Markéto, při bližším pohledu to vypadá, že máte na čele ucpané póry pod kterými se tvoří drobné cystičky. V domácích podmínkách je hloubkové čištění této pleti složitější. Doporučuji objednat se ke kosmetičce, která pleť odborně změkčí, aby se póry uvolnily a poté šly dobře čistit. Po ošetření je nutné pleť dezinfikovat a zklidnit vhodnými kosmetickými přípravky a pleťovou maskou. Kosmetička Vám také doporučí přípravky vhodné pro domácí péči. Přípravky z lékárny neznám a proto je nemohu doporučovat. Dvacet let pracuji výhradně s kosmetičkou značkou Gernétic a z té by bylo vhodné dermatologické mýdlo Derma na čištění pleti, protizánětlivá a hluboce čistící maska Immuno na potlačení zánětlivých projevů a klidnící a protizánětlivý krém Synchro.
Zuzana Bělíková, kosmetička a školitelka Gernétic