Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Podporujeme

Kosmetika GERnétic podporuje dárcovství krve a nadační fond Rozum a Cit. 

Dárcovství krve

Kosmetika GERnétic podporuje bezplatné dárcovství krve. Víte, jak takové darování krve probíhá? Podívejte se na třídílný dokumentární pořad o činnosti spolku Zdraví-život, propagování bezplatného dárcovství krve a patronech spolku. A hlavně, pokud můžete, staňte se dárcem krve i VY.

Facebookové stránky projektu "Smrt nemá šanci, když budeme dárci"

1. díl

2. díl

3. díl

Ve druhém dílu seriálu nahlédnete do Kosmetického studia GERnétic v Praze a v rozhovoru s Ing. Andreou Trčkovou se dozvíte, jak propaguje dárcovství krve kosmetika GERnétic a jaké výhody dárcům krve nabízí.

Přečtěte si rozhovor s patronkou projektu „Smrt nemá šanci“ herečkou Ivetou Valtovou


Nadační fond Rozum a Cit

foto-1

Hlavním posláním Nadačního fondu Rozum a Cit je zajištění spokojeného života opuštěných dětí uprostřed rodiny a všestranná podpora náhradní rodinné péče.

„Děti vyrůstající v náhradní rodinné péči se musí vyrovnávat se ztrátou a nezájmem svých biologických rodičů,“ říká Marie Řezníková, ředitelka Nadačního fondu Rozum a Cit. „Situace pro ně bývá nepochopitelná a zraňující. Děti jsou v náhradních rodinách vedeny k porozumění této situace, aby byly schopné se s minulostí vyrovnat a prožívat přítomnost, dívat se do budoucnosti a i přes toto trauma žít plnohodnotný život. Je důležité dětem vytvořit bezpečné prostředí. Pěstouni vedou děti k novým hrám, zážitkům, emocím, starají se o jejich vzdělávání a začlenění do běžného života. Zajistit dětem vzdělávání v početnějších rodinách, nebo když vychovává maminka pěstounka děti sama, je velmi obtížné jak na finance, tak na čas. Proto finanční podpora pro opuštěné děti na vzdělávání je velmi cenná a my si vážíme stálé přízně všech, kteří se společně s námi na projektech podílíte. Srdečně děkuji,“ dodává Marie Řezníková.

„Konkrétní projekty Nadačního fondu Rozum a Cit na vzdělávání dětí z pěstounských rodin podporuje GERnétic od roku 2008,“ říká Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS, generálního zastoupení GERnétic v ČR a SR. „Jako maminka vím, jak jsou děti zvídavé, chtějí poznávat, učit se nové věci. Touží být v něčem dobré, ať je to sport či jiná záliba. Chtějí najít uplatnění ve společnosti. Vzdělání je to, co je pomáhá rozvíjet, co jim může významně ovlivnit budoucnost, podpořit jejich nezávislost. Je správné podporovat zájmy těchto dětí a pomáhat jim,“ dodává Andrea Trčková.

Poděkování za podporu patří oběma patronům Nadačního fondu Rozum a Cit – herečce Nadě Konvalinkové a sportovnímu moderátorovi Vojtěchu Bernatskému.

Více o Nadačním fondu Rozum a Cit na www.rozumacit.org

S laskavým svolením NF Rozum a Cit zde uvádíme básničku z literární soutěže „Co pro mě znamená rodina“, která byla vyhlášena k 20. výročí fondu pro děti z pěstounských rodin. Autory básně jsou bráškové Káclovi, jedenáctiletý Dominik a dvanáctiletý Daniel. Kluci básní dokonale vystihli, co je pro ně nejdůležitější a jak moc touží po rodině.

Kdybych chytil rybku zlatou,
pustil bych ji zpátky.
Přál bych si jen mámu s tátou
na vánoční svátky.

Řekl bych, odpluj bez váhání,
ať neskončíš v kádi.
Splň mi ještě druhé přání,
ať mě mají rádi.

Ať rodinu, rybko zlatá,
mají všechny děti,
pro každého máma, táta,
je mé přání třetí.

Kde se skrýváš, kapříku?
Kde tě hledat mám?
V řece, nebo v rybníku?
Nechci už být sám!