Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Akné při změně hormonální antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den, používala jsem hormonální antikoncepci proti akné a ted jsem ji po letech změnila na jinou na doporučení lékaře, akné se mi zase vrátilo. Není to ani tak přímo akné jako spíš že si mi dělají na obličeji takové pupínky které nejdou ani vytlačit ani nic podobného jen prostě jsou viditelné a dost mi to vadí. Co s tím mohu dělat, případně kde je problém. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Milá Pavlo,
ve Vašem případě doporučuji navštívit kosmetičku (salonky najdete na našich webových stránkách).
Problém akné při vysazení nebo změny antikoncepce je běžný. Tělo reaguje na hormonální změny a tím pádem i zvýšeným mazotokem. S kosmetičkou můžete najít společně příčinu akné a jeho řešení.
Doporučuji pravidelné čištění pleti ráno a večer. Z kosmetických přípravků bych doporučila protizánětlivou masku Immuno a hluboce regenerační krém Synchro. Další péči zvolí kosmetička podle vizuálního posouzení pleti.
Přeji hezký den