Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Akné ve středním věku

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko,
je mi 40 let a stále mě trápí akne v obličeji. Už jsem vyzkoušela všechny možné přípravky, které mě byly doporučeny kožní lékařskou, ale i lékárnicí, bohužel stále nic nezabírá. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Je známé, že vznik akné závisí na více faktorech, mezi které patří dědičnost, tvorba mazu, hormony, bakterie, porucha rohovatění ve folikulech v pokožce, zvýšená pohotovost těchto folikul na zánět. I nevhodně zvolená kosmetika může akné vyvolat anebo ho zhoršovat. Za akné ve vyšším věku mohou často hormony androgeny, zhoršení můžete pozorovat před menstruací anebo po ní, ale výsledky hormonálních vyšetření bývají obvykle v normě, hlavně pokud nejsou poruchy menstruačního cyklu, může se jednat o zvýšenou citlivost receptorů ve folikulech na hormony androgeny. Určitě chodíte na pravidelná gynekologická vyšetření, kde by se zjistila souvislost s onemocněním vaječníků. Doporučovala bych, pokud je Vaše akné rozsáhlejší, poradit se příp. o hormonální léčbě. V závislosti na rozsahu obtíží má i kožní lékař možnost volby léků - retinoidů, antibiotik. Doporučuji domácí péči o pleť doplnit o odborné kosmetické ošetření, je jiné než u mladistvé pleti s akné. Příp. doplnit o ošetření biostimulačním laserem, aplikací chemickým peelingem… Z kosmetiky GERnétic je vhodné tekuté mýdlo Derma, nemastný regenerační krém Nuclea, Synchro 2000 a regenerační a protizánětlivá maska Immuno.