Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Černé tečky a červené žilky

Dotaz:

Dobrý den, Prosím o radu. Mám po celém obličeji černé tečky někde mín někde víc. Udělali se mi i červené žilky. Na čele mám menší bouličky s černou špičkou. Nos mám plný černých teček navíc tam má 2 žilky. Jednu žilky mám i na tvářích. Myslím že od těch žilek mám plet často červenou. Když du do zimi nebo je mi horko. Také při sportu. Poslední dobou to mám čím dál tím více. nevím co mám dělat. Jakou kosmetiku používat? Mám si tečky doubat? Existují na to i nějaké léky nebo vitamíny?

Odpověď:

Milá Michalo,
co se týče čištění pleti doporučuji navštívit odbornou kosmetičku-salonky najdete na našich webových stránkách.
A nyní k Vašemu problému: černé tečky neboli komedony se tvoří ucpáváním pórů, hromaděním kožního mazu a kožních sekretů. Je důležité pravidelné odličování a čištění pokožky. Podle typu pleti můžeme použít uvolňující krémy, gely, případně použít jemného abrazivního přípravku, který uvolní zátku komedonu. K mechanickému odstraňování komedonů se vůbec nepřikláním. Během vymačkávání dochází k devastaci okolní tkáně a pleť opravdu může zareagovat popraskáním žilek, či změnou pigmentu (mechanické čištění nechte na odborné kosmetičce, která jemným a šetrným způsobem póry vyčistí) Při odstraňování komedonů mám dobré zkušenosti s krémem OCTO, který pór otevře, rozvolní tuhý kožní maz a následně pór stáhne. Pravidelnou aplikací tohoto produktu se problému brzy zbavíte.
Na červené žilky (kuperózu) doporučuji přípravek VASCO a SYNCHRO. Vasco, krém pro výživu cévních stěn (obsahuje rutin, escin). Synchro - hluboce regenerační a výživný krém. Díky těmto přípravku dojde k sjednocení pleti a zmírní se pročervenání pleti.
Hezký den