Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Citlivá pleť s akné

Dotaz:

Dobrý den, Už několik let se nemohu zbavit akné, které je svědivé, někdy i pálí. Mám extrémně citlivou pokožku, směsi jen některé přípravky (napr. Dětské mýdlo, micelární voda mixa) už si nevím rady, vyzkoušela jsem toho hodně.

Odpověď:

Na fotografii vidím málo komedonů, což bývají často při akné, převládají u Vás povrchové ranky, což by mohlo svědčit o vytlačováni papulek, spíše mi to připomíná tzv. Acne excorié, píšete, že máte citlivou pokožku. Doporučovala bych na začátek ošetření v dermatokosmetickém salonu, dokud se tam objednáte, doporučuji z dermatokosmetiky Derma – čistící gelové mýdlo, zklidňující tonikum na citlivou pleť Sebo Ger. Dále regenerační krém Synchro a protizánětlivou masku Immuno-kombinací těchto produktů 1:1, vytvoříte hluboce hojivou a protizánětlivou směs, kterou doporučuji aplikovat 2x denně na obličej. Dále se řiďte pokyny odborné kosmetičky.