Hluboké akné na tvářích, které se nelepší

Dotaz:

Dobrý den,

několik let marně bojuji s akné. Pleť se mi začala zhoršovat kolem 18. roku, ale v současné době, kdy mi je 28, je situace naprosto šílená.
Na pleti mám klasickou T-zonu, kterou ale za zasádní problém nepovažuji. Do jisté míry vše skryje make-up. Spíše mě trápí partie tváří, kde se mi dělají bouličky (pro vyčištění pleti je potřeba vyvinout poměrně značné úsilí - jedná se o zásah do poměrně hluboké části pleti, ale efekt se stejně nedostaví, naopak mám pleť navíc flekatou a abych mohla vůbec mezi lidi, musím používat make-up). Zkoušela jsem obě varianty, pleť vyčistit a následně ošetřit a doufat, že se již bouličky tvořit nebudou a také variantu, kdy jsem se snažila pleť mechanicky nečistit, pouze ošetřovat čistícími gely a krémy. V ani jednom případě jsem se však změny nedočkala. V případě, že jsem pleť vůbec mechanicky nečistila, se dokonce ještě více horšila.

Je mi jasné, že se pravděpodobně jedná o hormonální příčinu, ale i v tomto případě přece musí nějaká alespoň částečně účinná léčba existovat. Při kontaktu s lidmi je mi opravdu nepříjemné, když vypadám jako po neštovicích.

Jeden čas jsem zkoušela krém od Vichy, z řady pro problematickou pleť, ale bez úspěchu. V současné době jsem z nouze přešla na řadu Clean & Clear a zároveň se snažím zlepšit jídelníček, tzn. bez tučných jídel, více zeleniny a ovoce. V minulosti mi samozřejmě pomohla hormonální antikoncepce, ale tu jako řešení svého problému nevidím a pak také Zineryt, ovšem ten pouze při první vlně používání. Když jsem ho měla předepsaný podruhé, výsledky nebyly tak markantní jako v prvním případě.
Můžete mi prosím poradit, jak jinak bych měla ještě postupovat?

Mockrát děkuji.

Odpověď:

Milá Hano,
ve Vašem případě je nutností zjistit příčinu tvorby akné. Doporučuji navštívit odbornou kosmetičku GERnétic. Kosmetička s Vámi udělá podrobnou konzultaci, vizuálně posoudí pleť a podle toho zvolí vhodnou péči. Akné může mít hormonální příčinu nebo může být spojeno i s nevyváženou stravou. Při nadměrné konzumaci bílého pečiva, sladkých, kořeněných a tučných jídel. Často pomůže vynechat mléčné výrobky, preferovala bych spíše produkty v zakysaném stavu – ve formě bio jogurtů, tvarohů, ale i přesto v omezené míře. Při konzumaci nevyvážené stravy však nedochází okamžitě ke zhoršení, ale až za 2-3 dny.
Při ranní péči vyčištění pleti dermatologickým mýdlem, pleťovou vodou a krém na problematickou pleť s ochranným faktorem. Při večerní péči nejprve odstraníme líčidla a poté provedeme stejné čištění jako při ranní péči a naneseme buď krém, nebo speciální masku. Samozřejmě vše na doporučení kosmetičky. Z mých zkušenosti doporučuji vyzkoušet přípravky GERnétic, při řešení akné dosahují vynikajících výsledků. Doporučuji tuto základní řadu: DERMA, SEBO GER, SYNCHRO, NUCLEA, IMMUNO. Před tím však navštivte naši kosmetičku. Salonky najdete na našich webových stránkách. V případě dalších dotazů, neváhejte se na nás obrátit.
Držím palečky a přeji hezký den