Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Hlubší akné na bradě

Dotaz:

Dobrý den, je mi 25 let a mám problém s akné kolem úst. Neustále se mi tvoří zanícené pupínky kolem spodního rtu až po bradu a také na hraně spodní čelisti. Ne ve velkém, vždy se vytvoří jeden až 3 pupínky, ale jsou hluboké,zanícené, s několika ""hlavičkami"" a tvoří se mi pravidelně. čistou pleť mám maximálně tři dny, pak se tvoří další pupínek. Má to nějaký význam, že se mi pupínky tvoří právě na těchto místech? Popřípadě zda mi doporučíte nějakou kosmetiku. (HA beru již několik let, a nikdy na toto neměla vliv). Tento problém trvá již asi 5 let a už mi to přijde divné, že se mi tvoří právě pouze v těchto místech. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, Kristýno, výskyt akné právě v oblasti brady a dolní čelisti ukazuje na jeho příčinu v hormonální disbalanci organizmu. Pokud užíváte HA a problémy přetrvávají může být problém třeba v cystě, o které ani nemusíte vědět. Při problémech s akné doporučuje péče GERnétic každý den pleť ráno a večer vyčistit dermatologickým mýdlem DERMA, které pleť dezinfikuje a brání rozšiřování zánětu. Dále je zpočátku nutné denně aplikovat na 20 minut velmi tenkou vrstvu protizánětlivé masky IMMUNO, která má za úkol na pleti vytvořit takové prostředí, ve kterém se nemůže šířit zánět. Po smytí masky je vhodné pleť dočistit tonikem SEBO GER a na závěr péče nanést směs masky IMMUNO a regeneračního krému SYNCHRO. SYNCHRO s maskou IMMUNO se smíchá v poměru 1:1, nanese na obličej a nechá vstřebat. Tato směs má regenerační, hojivé a klidnící účinky a je velice účinná i pro zabránění vzniku jizev a tmavách skvrn.