Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Kombinace suché, citlivé pleti a akné, možná Rozacea

Dotaz:

Dobrý den, mám suchou citlivou pleť a stejně se mi tvoří akne na tvářích a čele společně s krupičkou. Na černé tečky netrpím, spíše na červené boláčky, ze kterých jde občas jen voda, z některých maz, dále mi po nich zůstávají pigmentové skvrnky, i když se na sluníčku nepohybuji. Předem děkuji za odpověď. Andrea

Odpověď:

Dobrý den, Andreo,
z toho co píšete lze soudit, že by se nemuselo jednat o akné, ale spíše o rosaceu (růžovku), které se někdy říká akné dospělých. Doporučila bych Vám navštívit dermatologa pro stanovení správné diagnózy. Péče o aknózní pleť a o citlivou pleť s rosaceou se liší. Růžovka je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje zčervenámím převáženě střední části obličeje. Příčinou může být např. zvýšená cévní reaktivita, genetická predispozice, chronická onemocnění trávicího traktu a další. Z přípravků Gernétic je v tomto případě nejdůležitější speciální krém Vasco, který zabezpečuje rovnoměrné prokrvení pleti, dodává chybějící látky cévním stěnám a posiluje jemné kapiláry. Žilky postupně světlají a dále se nerozšiřují. Pleť se barevně vyrovnává. Péči je nutné doplnit ještě přípravek Synchro - hluboce regenerační, výživný a klidnící krém, který stimuluje obnovu buněk, vyživuje je a navrací jim fyziologickou rovnováhu. Významně podporuje imunitu pleti i celého organizmu. Synchro zesiluje účinek krému Vasco. Tyto přípravky je nutné začít používat pouze v klidovém stádiu!!! V průběhu rozpuku (aktivní stádium) je vhodné dbát rad lékaře. Synchro pomůže regenerovat i pigmentové skvrnky, jedná se vlastně o drobné jizvičky způsobené zánětem.
Pokud je pleť hodně zanícená je ráno a večer vhodné pleť omývat pouze převařenou vodou! Pomoci by mohla i návštěva kosmetičky GERnétic, salonky najdete na našich webových stránkách. Kosmetička může vizuálně posoudit aktuální stav problému a dobře poradit.