Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Malé tvrdé pupínky na čele, které nejdou vymáčknout

Dotaz:

Dobry den, už pres rok mám na čele takové malé tvrde pupínky které nejdou vymáčknout. Nemám to nikde jinde v obliceji, pouze na čele. Pleť si normálne čistím, ale nic na to nepomáhá. Nevíte z čeho by to mohlo být, popř.doporucite mi nejaky krem z lekarny, co by na to zabral? Dekuji moc za odpoved.

Odpověď:

Na čele mohou být ucpané mazové žlázky, příp. onemocnění zvané demodikóza, vyvolaná parazitem Demodex follicularum, tento se nachází běžně na pleti lidí, za určitých podmínek se může rozmnožit a vyvolat takové příznaky. Nachází se i na kůži koček a psů. Zjistit lze seškrabáním z tlamičky a mikroskopickým důkazem. Může se zmnožit a vyvolat projevy při snížené imunitě. Léčba je zdlouhavá, často se objeví bakterie, vhodné jsou při nich antibiotické, protiplísňové roztoky, masti, ale až po upřesnění diagnózy vyšetřením v kožní ambulanci. Vyzkoušejte zatím z kosmetiky GERnétic dezinfekční mýdlo Derma, krém Peaux Jeunes. Zaměřte se na stravu, odlehčená. Doporučuji konzumovat produkty v zakysaném stavu, které jsou bohaté na bifido bakterie, které srovnávají střevní mikroflóru.