Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Mastná pleť a tvorba akné

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, protože už nevím, co pro svoji pleť udělat, aby se trochu zlepšila. Je mi 20 let, mám mastnou pleť a trápí mě akné - ne nějaká těžká forma, ""jen"" tvorba pupínků (hlavně na tvářích), které po zahojení nezanechávají jizvy, ale jelikož se mi tvoří pořád další a další, tak pleť nevypadá vůbec dobře. Již 3 roky používám kosmetiku Gernetic. Na odličování používám mýdlo Derma, dále Synchro a Imunno. Spíše by mě zajímalo, zda Vás nenapadá, co by mojí špatnou pleť mohlo způsobovat? Je mi jasné, že bude problém někde uvnitř těla. Mohl by na to mít vliv můj problém se žlučníkem? Dle doktorky mám chronický zánět žlučníku a žlučové kameny.
Předem mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:

Píšete, že již od 17 let trpíte na akné, určitě Vám nemusím připomínat, že akné se u mladých lidí vyskytuje v 85-100 %, samozřejmě u každého v jiné formě. Uvádí se, že nekomplikované akné může přetrvávat zhruba do 20-25 let. Je to dané jednak dědičně, zodpovědné jsou hormony androgeny a dědičná je predispozice na jejich působení v mazové žláze v kůži, kde se k tomu přidává působení bakterií Propionibacterium acnes, Staph. Aureus, může se vyskytnout i roztoč Demodex. Jsou i jiné vlivy kromě působení hormonů; životospráva, stres, neexistuje žádná specifická dieta, občas se doporučuje vynechat sladké, čokoládu, mléko, ale záleží, zda se po vynechání alespoň měsíc, akné zlepší, pak to má smysl. Také chronický zánět žlučníku, příp. jiné chronické onemocnění může akné udržovat, souvisí to s imunitou, doporučuji Vám vyřešit si tento problém, určitě se ale hned akné neztratí, potřebuje to určitý čas. Používáte přípravky GERnétic: Derma, Synchro, Immuno, které jsou vhodné na akné, podle Vašich možností bych doporučila ještě přidat k dočištění tonikum Sebo Ger pro jeho protizánětlivé účinky, upravuje i tvorbu kožního mazu. Pokud máte i početnější komedony (tmavé tečky na pleti), je vhodný po pročištění pleti nanést ještě krém Octo na problematická místa, až po vstřebání aplikovat Immuno a po 15-20 min. odstranit teplou vodou. S krémem Synchro mám velmi dobré zkušenosti. Na Váš typ pleti je vhodný i krém Crème Spéciale Peaux Mixtes et Grasses, příp. Peaux Jeunes, které upravují tvorbu kožního mazu, uvolňují komedony, mají též protizánětlivé a hojivé účinky.