Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Mília v očním okolí

Dotaz:

Dobrý den, těsně pod očima se mi tvoří poměrně velké množství milií (méně i na tvářích). Všude možně se dočítám že jejich tvorba je ovlivněna především geneticky (byť se u ani jednoho z mých rodičů nevyskytují), používanými krémy i stravou, chci se Vás zeptat zda je něco z toho pravda? Zároveň jestli byste mi doporučila nějakou kosmetiku na jejich odstranění či alespoň redukci. Zároveň bohužel trpím na atopický ekzém a má kožařka mi řekla, že vzhledem k ekzémům je můj problém neřešitelný protože jsou pro mne výrobky na odstranění milií nevhodné. Kosmetické odstranění nejspíše také nepřipadá v úvahu vzhledem k velké blízkosti u očí. O svém problému vím a ve společnosti se proto necítím příliš dobře. Budu vděčná za jakoukoliv radu. Mockrát děkuji.

Odpověď:

Jak jste se již dočetla, mílie jsou drobné cysty vyplněné bílkovinou keratinem, existuje vícero typů, tedy i geneticky podmíněné, jsou spojené i s některými jinými projevy, mílie se mohou vyskytovat při určitých onemocněních, po nevhodné kosmetice, poraněních, přílišném opalování. Píšete, že trpíte také na atopický ekzém, neaplikovala jste si na tvář kortikoidní masti? I po nich se občas mílie mohou objevit. Doporučovala bych Vám navštívit lékaře se zaměřením na dermakosmetiku, účinným léčebným postupem je mechanické odstranění mílií jehlou, elektrokauterem, kryoterapií, u Vás vzhledem k ekzému a projevům okolo očí je problematické použití chemického peelingu, mastí s retinoidy, v dermakosmetických centrech mohou být ošetření i pomocí např. erbiového laseru, používají ho lékaři i na odstranění tukových xantelasmat na víčkách a okolo očí. Preventivně okolo očí můžete z kosmetiky GERnétic vyzkoušet aplikovat ochranný oční gel Gel Contour Yeux.