Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Několikaleté akné, které se nezlepšuje

Dotaz:

Dobrý den,
je mi 25 let a mám často problémy s akné.Lečím se na akné asi od 19-ti let,ale v posledních letech mě trápí každý rok.Navštívím dermatologa,přelečím antibiotiky a na pár měsíců je klid.Momentálně mě trápí už půl roku.Asi od března chodím k dermatologovi.Jsem přeléčená 2x antibiotiky v tabletách(nevím název)a mažu si pleť krémem Belakne.Používala jsem předtím Chloramphenicol 1,5 g a zdálo se mi,že je akné na ústupu,ale pak mi nasadil doktor právě Belakne a vůbec se mi akné nezlepšuje,naopak.Říkala jsem mu,že to mám ještě horší a on říkal,ať ještě vydržím,že většinou tento krém začne pořádně fungovat až za tři měsíce.:-( Častěji se mi tvoří tvrdé boule na bradě a tváři.Nemačkám si je a stejně mi zůstávají velké jizvy.Pleť si čistím pravidelně a odličuju se ve sprše dětským jemným gelem bez obsahu mýdla.Doktor říkal,že to mám nejspíš rodové,ale z rodiny nikdo netrpěl na akné.Můžu si třeba škodit make-upem?Používám každé ráno Stay Matte liquid mousse foundation od Rimmelu a pod něj si dávám krém od Avonu z chia semínky pro smíšenou,citlivou pleť.Už nevím co dělat,co dělám špatně.Antikoncepci kvůli akné brát nechci,stejně by se mi to pak nejspíš vrátilo.Začla jsem užívat B-komplex forte a ještě si koupím zinek.Také dlouhodobě beru klíčkový olej s vitamíny,který také sliboval lepší pleť,ale vůbec nepomáhá....Můžete mi PROSÍM poradit jak jednou pro vždy zatočit s akné??DĚKUJI MOC za Vaše rady a Váš čas.:-)

Odpověď:

Je známo, že při vzniku akné hraje důležitou roli dědičnost, procenta se různí, ale je to okolo 80 %, zbytek jsou ostatní vlivy. Geneticky je podmíněná tvorba hormonů androgenů, i citlivost receptorů na tento hormon v mazové žláze, tady je určitá souvislost s menstruačním cyklem, ale může to být i stres, špatná životospráva, i některé potraviny, co je ale dost sporné, píše se o čokoládě, mléku, přepálených tucích, větším množství sladkostí, ale to sama vidíte, zda dochází ke zhoršení po jejich konzumaci, resp. zlepšení po jejich dlouhodobějším vynechaní. Může být příčinou i některé onemocnění, které oslabuje imunitu. Koupi zinku doporučuji. Důležitou roli hraje správná péče o pleť, její důkladné čistění, odstranění make-upu, což děláte, ale zkuste změnit kosmetiku za GERnétic. Najdete tu čisticí gel Nettoyant Gommant Marin, k dočistění na Vaši pleť je vhodné tonikum Sebo Ger. Rychlé zlepšení přináší maska Immuno, která má intenzivní protizánětlivý charakter. Masku doporučuji aplikovat každý den, dokud se pokožka nezlepší. Ráno a večer naneste krém, který získáte smícháním regeneračního krému Synchro a Immuno v poměru 1:1, které zlepší pleť i v místech tvořících se jizviček. Při tomto ošetření není nutné mechanické vymačkávání bouliček. Ale i zde uvidíte výsledek až po určité době. Doporučuji Vám i návštěvu kosmetičky, která s kosmetikou GERnétic pracuje a má možnost vytvořit typ ošetření, které urychlí zlepšení Vaší pokožky.