Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Přetrvávající komedony na nose

Dotaz:

Dobrý den paní Aleno, ráda bych se zeptala jak na komedony. Chodím pravidelně na kosmetické ošetření a pleť mám poměrně dobrou, ale co mě trápí, jsou komedony na nose. Ani po čištění od kosmetičky nemám pleť v těchto partiích dokonale čistou. Je to problém, který mě trápí již od puberty a přestože používám kvalitní kosmetiku, pravidelně pleť čistím, nejsem schopna se tohoto zbavit. Děkuji.

Odpověď:

Milá Lucie, černé tečky neboli komedony, jsou zoxidované mazové zátky v ústí folikulů. Předcházet jim můžete pravidelnou péčí o pleť. Pravidelné odličování pleti-čištění pleťovým mlékem a dočištění tonikem. Doporučuji používat jemný peeling (Marine Gumming Cleansing) , obsahuje jemné mikroperličky, které, odstraňují odumřelé kožní buňky, tím zjemňují pleť a mazové zátky zesvětlají. Doporučuji přípravek Octo-který uvolňuje komedony a minimalizuje rozšířené póry. Na konec aplikovat čistící, stahující masku (Immuno). Důležitá je však pravidelnost.