Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Přetrvávající uzavřené komedony po celém obličeji

Dotaz:

Dobrý deň.:)mam určitý problém.. jedná sa o akné. Začalo to v puberte, asi v 12. Póry sa rozšírili, naplnili a zapálili.. časom som sa naučil korigovať zápalové reakcie , avšak zanesené póry mi ostali. Sú to bezfarebné hrbolčeky po celej tvári, ktoré sa ľahko vytlačia ale veľmi rýchlo sa vrátia (o den-dva sú naspäť).. z póru výleze biely “červík” s veľmi silným zapáchom.nepomáha mi absolútne nič .. či už kozmetička (vytlačí a o 2 dni sú zas naplnené,taktiež mám za sebou sedenia chemického Peelingu , absolútne bez účinku) dermatologička ( maste z každej liečebnej rady, dlhodobé užívanie tetracyklinov,...) posledné 3 mesiace používam čisto prírodnú kozmetiku ,naparovanie ,čistenia peelingy masky tonizácie hydratácie....Tieto kroky mi vyliečili zapálene vyrážky , zlepšila stav jaziev , avšak tie póry ostali.. životosprávu mám dobrú, mám intoleranciu na laktózu tak mlieko nepijem .. výživové doplnky beriem taktiež pravidelne,vo vyšších dávkach.Momentálne mám 20 rokov.som zúfalý z toho .. je tu šanca že sa to samé časom samé povstrebáva?

Odpověď:

Léčba uzavřených komedonů, o které se u Vás jedná, je poměrně zdlouhavá. Ale většinou kolem 25roku ustoupí. Na základě vlivu mužských hormonů androgenů dochází k zvětšování mazové žlázy, čímž se zvyšuje tvorba mazu, bakterie se množí, a proto ten zápach. Příčinou může být dědičnost nebo zánět kdekoliv v těle (na mandlích, zubech, v nosu, …), stres může onemocnění také zhoršit. Není dokázaný vliv stravy na akné, ale pacienti u sebe často pozorují zhoršení po některých potravinách (sladkosti, kyselé a pálivé potraviny, mléko, káva, smažená jídla, …). Nemačkejte si komedony sám, můžete si zanést infekci a roznést záněty. V domácí péči by Vám rozhodně neměly chybět tyto produkty, se kterými mám výborné zkušenosti při léčbě akné. DERMA – dermatologické mýdlo, SEBO GER – tonikum, OCTO – krém na uvolnění komedonů, IMMUNO – protizánětlivá maska, která zabraňuje šíření stafylokoka (zánětu), SYNCHRO – hluboce regenerační krém, ACN – doplněk stravy při řešení akné. V první řadě doporučuji svěřit se do rukou odborné kosmetičky GERnétic, vizuálně posoudí stav Vašeho akné, a přizpůsobí salonní i domácí péči aktuálnímu stavu pleti (salonky najdete na https://www.gernetic.cz/salony). Přeji mnoho úspěchů a věřím, že pokud budete trpělivý a poctivě o pleť pečovat, docílíte výsledků. Hezký den