Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Stále přibývající mília v obličeji

Dotaz:

Je mi 75 let a již několik let trpím na Mílie. Kožní lékařka mě poslala za kosmetičkou a ta mi řekla,že toho se do smrti nezbavím. Vrásek moc nemám ,ale zdá se,že Mílií mám čímdál více a ještě mi stále záleží na tom,jak vypadám.Prosím poraďte ! Na internetu jsem se dočetla,že pomáhá krém obsahující Retinol.Proto se obracím na Vás s prosbou o radu!
Moc Vás zdravím a moc děkuji
Helena

Odpověď:

Mília jsou skutečně kosmetickým problémem. Jde o malé cystičky vyplněné zrohovatělými kožními buňkami, které se neodloučily z pokožky. Krém s obsahem retinolu má určitě slupující schopnosti, proto může pomáhat, stejný účinek má i peeling. Nejúčinnějším odstraněním je natrhnutí krytu sterilní jehlou a vytlačení mília, kosmetičky si s tím umí poradit, aby se předešlo zánětu příp. tvorbě jizviček. Někdy pomůže i změna kosmetiky, nepíšete, co používáte a jak pleť ošetřujete. Doporučovala bych z kosmetiky GERnétic květinový enzymatický jemný peeling Lotion Aux Acides De Fleurs, který urychluje vylučování odumřelých kožních buněk, nanášet 2x týdně, aplikovat ho na očištěnou pleť čisticím mlékem Glyco a tonikem Fibro, k hluboké regeneraci zralé pleti je vhodná zlatá řada Les Parfaits s liftingovým sérem, denním a nočním krémem. Doporučuji zvýšit příjem hořčíku, nadměrná tvorba mílií někdy avizuje jeho nedostatek.