Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Těžší akné na čele, zbytek obličeje přesušený

Dotaz:

Dobrý den.Mám 25 rokov a stále ma trápí akné.Problémy sa objavili hlavne po vysadení HA.Mám obdobie,aj ked krátké ,ked plet mám v poriadku a potom sa mi objavia na čele obrovské bolestivé hrčky,ktoré sú červené a po nejakej dobe plné hnisu.Inak na čele aj normálne mám ucpané póry,sem tam také hrčky normálnej farby .Plet mám suchú a na miestach sa mi lúpe koža.Vyskúšala som už ecclaran 5,differine ,zynerit ale nič mi nepomáhá.Obličej si umývam mydlom a používam sudocrem každý večer a na den nejaký hydratačný krém.Je to nekonečný boj.Bohužial moja bývalá dermatologička nejak neriešila príčiny.Existujú nejaké testy ,ktoré by zistili či sú navine baktérie,kvasinky,demodex alebo hormóny atd ? A kam sa obrátit,aby mi spravili tie testy?Dakujem

Odpověď:

Akné může obvykle okolo 25 let u žen ustupovat, udává se, že asi u 5 % žen přetrvává i po tomto věku, závisí to od více faktorů - dědičnost, která může ovlivnit velikost mazové žlázy, citlivost receptorů na hormony androgeny, které jsou zodpovědné za vyšší hladinu mazu ve žlázách, funkce mazových žláz je ovlivněná i hormony hypofýzy, štítné žlázy, glukokortikoidních nadledvinek. Zvýšenou tvorbu hormonu androgenu doprovází i jiné projevy, např. zvýšené ochlupení, zhrubnutí hlasu, poruchy menstruačního cyklu… o tom ale nepíšete. Při přetrvávání akné hraje úlohu i imunita organismu, stres… Vysledujte si období zhoršení v závislosti na menstruačním cyklu, tady by mohl poradit Váš gynekolog. Vyšetření na bakterie se dá udělat ze stěru z hnisavého vřídku, při tom se dá určit i citlivost na antibiotika, stěr může udělat dermatolog. Vyšetření na akné se ale běžné neprovádí, kožní lékař má v dnešní době dost široký výběr lokálních léčiv, podle rozsahu onemocnění může volit jejich kombinaci, při přetrvávání obtíží může předepsat celkové léky- isotretinoin, antibiotika, v spolupráci s gynekologem antiandrogenové léky, HA, ale ty jste už užívala, z určitého důvodu vysadila. Je nutné léčbu doplnit o správné ošetření pleti, odborné čištění ucpaných pórů. Pleť se Vám šupí pravděpodobně z přílišného odmastňování, vhodné jsou šetrné čisticí přípravky bez alkoholu. I kosmetika GERnétic má na tyto problémy vhodné přípravky- tekuté mýdlo Derma, zklidňující vodu Sebo Ger a protizánětlivou masku Immuno. Na zmírnění suchosti Vaší pleti je vhodný krém Synchro, může se aplikovat ráno i večer.