Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Užívání léku Neotigason na akné

Dotaz:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na lék Neotigason,jak dlouho se může hrát na akné a hlavně,zda po vysazení se akné vrací do původní podoby nebo ne,dekuji

Odpověď:

Neotigason, retinoid Acitretin, by měl předepisovat zkušený lékař za určitých podmínek, má vedlejší účinky (nesmí se užívat v těhotenství, je potřebná ochrana před UV zářením…) délka podávání léku je individuální, záleží od léčebného výsledku, podle toho se přizpůsobuje i dávka a udržovací léčba. Akné se může znovu objevit, no v menším rozsahu, je to ale individuální. O tom všem Vás ale musí předepisující lékař důkladně informovat. Je třeba pátrat po příčinách tvorby akné, můžou být jakékoliv, vhodné je i gynekologické vyšetření, pátrat po chronických onemocněních ( např. chronické záněty v krku, zubů, aj…), dále prostředí, stres. Vliv stravy se jednoznačně nedokázal, je to individuální, spíš po některých potravinách může dojít ke zhoršení ( mléko, čokoláda, lepek, ostrá a příliš kyselá jídla,…) V kosmetice GERnétic je vhodný doplněk stravy Natur Diet ACN. Doporučuji vyhledat odbornou kosmetičku GERnétic, nejbližší salon najdete na našich stránkách. Kosmetička po vstupní konzultaci zvolí vhodný způsob ošetření, a doporučí domácí péči. Která je nejdůležitější, aby zánět odezněl, a nezůstávaly jizvy. Bohužel je to běh na dlouho trať, obrňte se trpělivostí a věřím, že při důsledné péči, docílíte skvělého výsledku.