Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Bloggerka Kateřina si vyzkoušela letní arganovou projasňující kúru

Bloggerka Kateřina se vydala s GERnétic do Českých Budějovic, aby mohla navštívit Partnerský kosmetický salon paní Ivy Mikulkové. Při této příležitosti si zde také vyzkoušela, jak profesionálové GERnétic dokáží pokožku ošetřit po dovolené. Pokožku, která byla namáhána jižanským sluncem a slanou vodou, neustávajícím vánkem i dobrodružstvími. A jak se Kateřině líbily výsledky? Podívejte se sami. Připravila pro vás reportáž.

foto-1

Profesionální kosmetické ošetření po dovolené by mělo být samozřejmostí

V sobotu časně z rána jsem přiletěla z nádherného ostrovního ráje – z řeckého ostrova Korfu. Byl to krásný týden, plný pohody, zážitků a hlavně relaxace. Podařilo se mi tentokrát bez mrknutí oka odstřihnout stres. To je totiž podle mého soudu ten největší zabiják nejen zdraví, ale i půvabu a harmonických vztahů. Samozřejmě jsem si obličej i další partie řádně chránila opalovacími prostředky a tvář pravidelně mazala krémem Melano 15 (SPF 15, střední ochrna). Co to šlo, schovávala jsem hlavu pod slunečníkem nebo ve stínu slamáku. Vlivům moře, povětrnostních podmínek a slunce se ale stejně člověk zcela neubrání. Dovolená je přeci o užívání a nejen o tom, že se bude člověk neustále křečovitě hlídat. Přijela jsem zpět do republiky šťastná, avšak bylo evidentní, že by si pleť zasloužila zásah Gerneticienne.

Zážitek z kosmetiky dělají Gerneticienne i prostředí

Prostředí je to první, co klienta v salonu osloví. Je pro mne důležité. A mohu s klidným svědomím tvrdit, že to v salonu paní Mikulkové má duši, je na pohodu, zákazník rozkvete, jakmile vstoupí. Přivítá ho zde usměvavá dáma s nádhernou energií, která přísluší zemskému znamení Býka. Iva Mikulková. Setřese z vás všední starosti, nabídne vám doušek něčeho dobrého. Usadí vás, popovídáte si o tom, jak se máte, v jaké jste kondici, co vám udělalo radost a zda vás pokožka nějak trápí. Poté se už přesunete ladným krokem kolem recepce přímo do salonku, z něhož čiší atmosféra jako v Provence. Odstrojíte se a uložíte se pohodlně na kosmetické lehátko. A začne to. Symfonie hraná s lehkostí a precizností, plná škádlivých tónů nejhlubší relaxace.

foto-2

Oddávat se exkluzivní kosmetické masáži

Jak jinak poznat správnou kosmetičku? Vždy začíná celou proceduru důslednou očistou pleti, což v mém případě bylo odlíčení mlékem Glyco, tonizace přípravkem Sebo Ger. To je rutina, kterou již znám a když jsem oba produkty testovala doma, také jsem postup denně dodržovala.

Pak ale přišlo něco, co mne přeneslo do říše relaxace tak exkluzivní, že bych ji pocitově srovnala s vrcholem dovolené. Kosmetická masáž, kterou paní Mikulková prováděla s pomocí Huile de Beauté, v mé pečující historii nenašla obdobu. Každá Gerneticienne má svou techniku, svůj dotek. Ale v tomto případě se jednalo o virtuozitu, která neměla potřebu držet se striktně naučených not. Paní Mikulková mne pozorovala a přesně podle nenápadných reakcí odrážejících se ve tváři upravovala své doteky – jejich směr, tlak, sílu, rozsah, druhy kroužků, tahy. Je to magie rukou, která zcela posouvá kosmetickou péči do říše báječných a bezkonkurenčních zážitků. A tento zážitek je výsledkem interakce. Tak zkušená kosmetička, jako je paní Mikulková, pozná prakticky ihned, co klientovi dělá dobře, kde je třeba se zaměřit na jemnost, kde má naopak místo vyšší tlak.

Tato část ošetření můj kosmetický zážitek ovlivnila nejmarkantněji. Uvědomila jsem si, že na lehátku u Gerneticienne nehledám jen péči o půvab, ale spíše snad to, jakým způsobem dokáže mně jako klientce kosmetickou masáží změnit den, ne-li týden. Jak mne tato technika dokáže uvolnit, omladit, zregenerovat a pohladit po duši.

Po peelingu následuje lokální ošetření černých teček

Pravdou je, že na dovolené jsem si dopřávala života ve všech možných podobách. A na pleti se to projevilo vyšší tvorbou černých teček. Proto bylo potřeba po masáži provést ještě jemný peeling s mým oblíbeným Nettoyant Gommant Marin. Následovalo lokální ošetření komedonů usazených na bradě i nose krémem Octo, který uvolňuje mazové zátky a umožňuje, aby kožní maz neulpíval v pleti, nýbrž měl cestu volnou. Díky tomu se také lépe předchází vzniku zánětů. Ucpané póry jsou totiž ideální prostředím pro jejich rozvoj. Dalším lokálně použitým přípravkem byl krém Vasco, který si hravě poradí s podrážděním a začervenáním pleti, jelikož mírně stahuje žilky a zpevňuje drobné cévky.

foto-3

Po dovolené u moře pokožka potřebuje zpevnit a regenerovat

Protože všechny vlivy, kterým byla moje pleť během dovolené vystavena, se do pokožky ať již pozitivně nebo mírně negativně vryly, zvolila pro mne paní Mikulková regenerační elixír sestávající ze dvou produktů. Prvním byl Ger Lift, s ním jsem se seznámila už v únoru. Pleť zpevňuje, zlepšuje její tonus, vyhlazuje ji a uchovává v ní mládí, které do světa proniká přímo ze samého jádra kožních buněk. Jeho nanesení bylo cílené – lokálně do očního okolí, na krk a dekolt. Tam jsem totiž nějakou tu vrásku přeci jen měla, a protože často spávám na boku, linky se mi na dekoltu tvoří víc a pokožka snadněji povolí, když ji nechám řádit při rozličných dovolenkových aktivitách. Poté na řadu přišla aplikace krému Synchro, který považuji za nejlepší regenerační produkt, jaký jsem kdy vyzkoušela. Umí si poradit se vším – od omrzlin přes spáleniny, od vyrážek přes jizvy. Za pravidelnost člověka odmění pozoruhodnými výsledky. Aby se účinné látky lépe zapracovaly do buněk, přišla na řadu také pleťová salonní maska – druhý vrchol letní arganové projasňující kúry.

Zlatý hřeb letní péče: maska Peel Off Anti Age s arganovým olejem

V popisu má tato maska od francouzské kosmetiky GERnétic omlazující efekt. Mimo to ale na mé pleti působí krásně chladivě. V letním období bych v salonu snad ani žádnou jinou nechtěla. Právě cílené ochlazení, které stáhne z pokožky žár, otoky, podráždění, vyhledávám. Volbou této masky mi tedy udělali v Českých Budějovicích radost! Na první pohled připomíná karamelový puding, ale ve skutečnosti je tvořena alginátem a arganovým olejem, který se vyznačuje vysokým obsahem vitamínu E a nenasycených mastných kyselin, které pronikají hluboko do pleti. Požádala jsem paní Mikulkovou, aby mi masku aplikovala i přes oči, protože to je pro mé prací na počítači unavené oční okolí hotová vzpruha. Ne každému to ale musí dělat dobře a je možné oční partie vynechat. Pak si jen asi 20 minut člověk lebedí pod „karamelovým pudinkem“. Mnoho lidí má strach, že by jim maska přes oči mohla vytrhat obočí nebo ulpět na řasách. Díky své promyšlené konzistenci ale nic takového nehrozí a maska se jednoduše a zcela bezbolestně sloupne několika tahy. Jsem živý důkaz. Obočí mám husté a divoké, že jej musela paní Mikulková trochu zkrotit pinzetou. A řasy mám pořád stejně krátké a řídké jako vždycky. Zato nechápu, po kom má krásné a husté řasy můj bratr, který je prostě k ničemu nepotřebuje. Ale to je evidentně otázka genetiky, kterou teď nevyřeším. Nicméně hlásím, že vše je tak, jak být má. Na svém místě.

foto-4

Lift Crème jako tečka na závěr a pleť jako v bavlnce

Na lifting jsem na první pohled mladá. Ale přiznám se, že Lift Crème je tak trochu mou závislostí. Od hlavní firemní kosmetičky GERnétic Alenky Kimlové jsem se ho naučila používat jako bázi pod make-up a v období alergií ho považuji za nezbytný ochranný štít pro pokožku. Jenže i jeho konzistence, vůně a pocit, který na pleti vytváří, patří k návykovým zkušenostem. A tak jsem zajásala, když s ním paní Mikulková ošetření završila.

Výsledek, který jsem spatřila v zrcadle, mě nenechal na pochybách. Od kosmetického profíka si vždy přeji odcházet s takovou pletí, s níž jsem se loučila s paní Mikulkovou. Byla totiž tak krásná, svěží, prozářená, nasycená všemi výživnými látkami a sjednocená co do barevného tónu, že bych se s líčením už vůbec neobtěžovala. Jedním slovem nádhera a já jsem během hodiny a půl měla pokožku jako po měsíčním pětihvězdičkovém hýčkání v Karibiku nebo v lázních.

Toto ošetření je skutečně záhodno plánovat těsně po dovolené, protože umocní všechny ty pozitivní dopady, které na člověka volné dny měly a vyzmizíkuje ty drobné momenty nedbalosti, kdy si člověk užíval a nedával tak úplně pozor na to ostatní.

S láskou,
bloggerka Kateřina