Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Dovolená o týden delší díky salónní proceduře

Ne každý myslí na ošetření pokožky po dovolené. Podle blogerky Kateřiny je to ale skvělý způsob nejen pleti dodat intenzivní péči, ale užít si zároveň pocit uvolnění a relaxace, díky nimž si jako u moře budete připadat o několik dní déle. A jak takové ošetření vypadá? Pojďte se podívat s námi a Kateřinou do Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích.

„Pobyt u moře pokožku vždycky trochu více namáhá. Útočí na ni sluneční paprsky, písek, slaná voda, vítr i klimatizace. A tak se nelze divit, že nejvíc ze všeho strádá kůže na straně hydratace,“ popisuje firemní kosmetička a školitelka GERnétic Šárka Stará a dodává: „Intenzivní ošetření má po takových dnech velký smysl, i když jste v péči o pleť velmi svědomití. V salonu se jí dostane hlubokého obnovujícího a harmonizujícího rituálu, a to i tehdy, pokud jste to například se sluníčkem přehnali.“ 

Ošetření po dovolené se skládá z čištění pleti, kosmetické masáže, stimulace a aktivace pokožky a závěrečné péče. Z celého rituálu mne nejvíce bavila právě část stimulační, kdy jsem přímo vnímala, jak má pleť hltá aktivní látky obsažené ve stimulačním přípravku Mito Spécial+ a séru Cells Life. První je vlastně takovým stimulátorem buněčné aktivity a obnovy. Druhý je pak nenahraditelným pomocníkem s peptidy pro zlepšení úrovně hydratace pleti. A když do pokožky obě formule pronikají, je to jako koncert. Vnímala jsem, jak se pleť uvolňuje, stává se napumpovanou a osvěženou. Prostě okamžitě dohnala, co jí scházelo. Dohromady oba přípravky poskytují luxusní plumping a vypínací efekt, který ocení po dovolené každá tvář. Poté na řadu přišel ještě ten nejvíc našlehaný krém, který jsem kdy v životě měla a k němuž chovám hlubokou lásku!

„Kateřina má citlivější pleť, proto jsem se rozhodla ještě před aplikací hydratační masky Hydra Ger přidat Cold Cream Mousse, který pomáhá vyrovnat funkce kožní bariéry díky přítomnosti betaglukanů a skvalanu, a přitom je jeho textura lehká a nadýchaná,“ přibližuje Šárka Stará.

Maska na pleti působí intenzivně. Po dvacet minut jsem pod ní odpočívala a užívala si, jak v kožních buňkách doslova vibruje energie. Během té doby jsem si také vychutnávala obklad očí, a co lépe, jemnou masáž končetin s tělovým mlékem Lait Corps Douceur, kterou Šárka prováděla jako hotový mistr pianista. Souhra pohybů mne uvolňovala až téměř do stavu blaženého spánku. Vrcholem všeho pak byla masáž plosek chodidel a rukou. Tyto části těla vážně nikdy nenechám v klidu, takže to pro mne znamenalo vítané až pohádkové uvolnění.

„Kateřina se opalovala u moře tak, aby nedošlo ke spálení pokožky nebo jejímu výraznému poškození. Byla bych moc ráda, aby takto postupoval každý, protože jen tímto zodpovědným přístupem můžeme předcházet předčasnému stárnutí kůže, případně i mnohem náročnějším situacím. Aby jí ale krásná bronzová barvička vydržela co nejdéle, je vhodné i po slunění o pokožku více pečovat a pravidelně ji zásobit vláhu udržujícími a výživnými látkami. Tělové mléko Lait Corps Douceur bylo přesně pro tyto účely vyvinuto,“ upozorňuje Šárka Stará. Formule přípravku hýčká pěkné opálení, a přitom kožním buňkám dodává tu správnou potravu. Obsahuje například meruňkový olej, bohatý zdroj vitamínů A, B, C, E, bambucké máslo, zjemňující elixír podporující pružnost kůže, a také minerální látky. A já jsem tomuto produktu na tělo propadla duší. Má báječné účinky, pokožka je hebká a vláčná. A došlo i na aromaterapii! Při proceduře se mých chodidel dotkly kapky cypřišového oleje, který mne pevně ukotvil v mém těle. Navíc Korfu, kde jsem dovolenou trávila, je voňavými cypřišovými háji proslulé a já se v nich ráda toulám.

Po odstranění zbytků masky a opětovném tonizování pleti následovala ještě královská odměna pro oční okolí v podobě Gel Contour Yeux. Byla to ta správná dovolenková tečka. Jasně, nosím sluneční brýle, bez slamáku na rozpálené ulice a pláže Korfu nevyjdu, ale i tak mám tendenci oči mhouřit a napínat svaly kolem. I proto měl chladivý osvěžující dotek gelového přípravku u mne takový úspěch. Dodal vláhu, zklidnil, pozvednul, přidal dávku liftingu, uvolnil. Na oční okolí se často zapomíná, ale je to ta část tváře, která o vás prozradí stejně všechno, ač se to snažíte make-upem a korektorem zakrýt.

A na závěr obličej dostal ten nejjemnější závoj z jednoho z mých nejoblíbenějších denních krémů: Base Jour De Marine. Obsahuje minerály, po nichž má kůže vždycky baží, zároveň dodá lehký nemastný ochranný film. A ta vůně, to je hotové blaho! Po ošetření pleť vypadala zkrátka skvěle. Vypadala dobře i po dovolené, ale po zásahu Šárky se vyloupla do své plné přirozené krásy. A já si navíc mohla opravdu luxusně odpočinout, a ještě si o pár dní, protože hodina a půl na lehátku za to vydá, dovolenkové vábení protáhnout a tu lehkost bytí si užít déle.

Tip Šárky na závěr: „Občas se stane, že se z dovolené a cest k moři vrátíte třeba s krupičkou, vyrážkou z potu nebo štípanci. Jsou to zkrátka stavy, kdy to pálí, svědí, štípe. Od nepříjemných pocitů kůži umí ulevit Gel Après Soleil, péče po opalování, která výborně pečuje od sluncem spálené pokožky, ale umí zvýšit komfort i v dalších nepříjemných situacích.“

Právě tímto přípravkem mi Šárka ošetřila krupičku na nohou, která není v mém případě tolik důsledkem cestování jako slabosti pro jahody. A výsledek? Nad očekávání příjemný. Nejen, že mě nárty na nohou už nesvědí, ale ani textura kůže už není tak hrubá.