Jak si udržet krásné ruce v letních dnech?

Léto přeje aktivnímu trávení volného času: sport, příroda, zahrádka, dovolená, moře, koupaliště. To jsou vše vlivy, které mohou dát rukám neskutečně zabrat. Jestli o své ruce pečujete správně vzhledem k aktuální zátěži, to zjistíte v našem malém kvízu. A také vám dáme několik tipů na to, jak nástroje, jimiž se dotýkáme s láskou našich blízkých a poznáváme svět, účinně ošetřit.

Malý kvíz:

1. Pracujete manuálně často?

a) Ano

b) Ne

2. Při úklidu a jiných domácích pracích užíváte agresivní čistící a mycí prostředky?

a) Ano

b) Ne

3. Vypijete denně alespoň 1,5 l tekutin?

a) Ano

b) Ne

4. Ošetřujete své ruce krémem denně?

a) Ano

b) Ne

5. Dopřáváte svým rukám nějakou extra péči?

a) Ano

b) Ne

6. Chráníte ruce před slunečním zářením krémem s ochranným faktorem?

a) Ano

b) Ne

7. Dopřáváte si ošetření rukou u své kosmetičky pravidelně?

a) Ano

b) Ne

Pokud jste odpověděli alespoň na 3 otázky ze seznamu záporně (ne), pak bychom vám rádi sdělili, že vaše ruce ocení, pokud jim budete věnovat zvýšenou pozornost. Uchovají si déle mládí a cit, budou vaší půvabnou vizitkou. Protože v doteku může být tolik emocí a lásky, kolik si jen dokážeme představit. Hebký, něžný dotek může říct víc než kniha o romantické nebo rodičovské lásce, položena na rameni dokáže vyjádřit radost i hrdost, povzbudit i utěšit, pohladit rozbité koleno, stejně dobře jako uplést překrásný copánek. A jak tedy o toto tajemství, v němž je síla doteku, pečovat?

foto-2

1. Pijte, hydratujte organismus

I v případě, kdy si přejeme krásné a pěstěně vypadající ruce, neobejdeme se, zvláště v létě, bez dostatku tekutin. Ideální je voda, bylinné čaje, zelený čaj či domácí limonáda (nejlépe s minimem přidaného cukru). Pijte podle své žízně. Přibližně 50 ml na každý kilogram váhy. Příjem tekutin si rozdělte rovnoměrně. Postavte si na pracovní stůl sklenici s vodou, přidejte do ní plátek citronu či okurky, okvětní plátky jasmínu, měsíčku či růže. Tyto suroviny mají zvláštní moc v horkých dnech mírně ochlazovat tělo. Na pochůzky i cesty si vždy berte lahev s vodou. Velkým tématem jsou mikroplasty, možná tedy plastovou vyměníte za skleněnou. Je sice nepatrně těžší, ale díky širšímu hrdlu do ní můžete přidat i několik snítek oblíbených bylinek – třeba mátu nebo meduňku. A také vám bude déle dělat parádu.

foto-3

2. Zkuste jemný peeling

Pokud často pracujete na zahradě a baví vás manuální aktivity – od vyšívání, přes keramiku až po malování nebo renovace interiérů, určitě jste zaznamenali, že ruce jsou v místech zvýšené námahy citlivější, možná odřené, vyskytují se na nich drobné oděrky nebo naopak zrohovatělá kůže. Velmi často jsou nejvíce zranitelná nehtová lůžka a kůžička kolem nehtů. K odstranění odumřelých kožních buněk využijte jemný peeling – například Nettoyant Gommant Marin. Jednou týdně si jím dopřejte příjemnou masáž, můžete zapojit třeba děti nebo partnera. Nechte se hýčkat jejich léčivými doteky. Přípravek aplikujte na vlhkou pokožku, masírujte několik minut a poté důkladně opláchněte. Poté si můžete užít další extra péči nebo nanést svůj oblíbený krém určený na ošetření těchto partií. Všechny výživné látky se díky peelingu lépe vstřebají i do hlubokých vrstev pokožky.

foto-4

3. Vyhledejte profesionální kosmetičku

Ne každému vyhovuje hýčkání doma a rád by se svěřil do rukou profesionálů. V GERnétic se péči o ruce svědomitě věnujeme. Víme, že kromě doteku v nich mnohdy leží celé živobytí. Ale ruce nás též reprezentují. Krásné a pěstěné jsou vizitkou, kterou by si přál při stisku a zdravici přál ukázat každý. Procedura zaměřená na ruce je u kosmetiček pracujících s GERnétic velmi komplexní. Od peelingu, přes olejovou masáž až po ošetření výživnými přípravky. Pokud vás trápí pigmentové skvrny na rukou, i s nimi si GERnétic dokáže poradit. Trápí-li vás vystouplé žilky, ekzém nebo jiný estetický nedostatek, věřte tomu, že v salonech pracujících s GERnétic pro vás vždy najdou to správné individuální řešení. Svou Gerneticienne najdete zde.

foto-5

4. Nezapomínejte na každodenní krémování

Opakování je nejen matka moudrosti, ale mnohdy také krásy. Proto byste neměli zapomínat na pravidelné krémování rukou. Povinné minimum by mělo tvořit nanášení krému alespoň dvakrát denně. Ideální je však pěstěný vzhled podpořit dávkou pečujícího přípravku po každém mytí nebo tehdy, když máte pocit suchých rukou. Náš krém Manno je dodáván v tubičce, která se perfektně vejde do kabelky a dokáže vás doprovodit stejně dobře do práce, na rande i k moři. Obsahuje řadu cenných látek – vzácné oleje, mastné kyseliny a například také osvěžující výtažek z citronu. Zjemňuje, zklidňuje, hloubkově regeneruje a zanechává příjemný pocit. Nyní v novém balení 40 ml.

foto-6

5. V žáru letních dní rukám naordinujte opalovací krém

Před sluncem je třeba chránit nejen tvář a záda či ramena, ale také ruce. Zvlášť tehdy, pokud jsou podrážděné, nebo mají sklon k tvorbě pigmentací. Než půjdete na sluníčko, zkuste věnovat pozornost i těmto partiím a chraňte je před nepříznivými vlivy UVA a UVB záření s krémy a mléky naší opalovací řady Melano. Pokud nevíte, který ochranný faktor zvolit, rádi vám pomůžeme vybrat ten správný v naší poradně.

S láskou,
tým GERnétic

foto-7