Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

KOSMETICKÝ MANUÁL: Krásný dekolt na plavkovou sezónu i do šatů

Jestli jaro dokáže na něco upoutat pozornost, pak je to dámský dekolt. Po období roláků, kabátů a šál se konečně ke slovu dostávají šaty a blůzy. A za nedlouho k nim přibydou i plavky. Decentně odhalují to, co nám příroda nadělila, ale ani genetická výbava nedokáže zpomalit běh času. Krásný dekolt si zaslouží péči. Zaslouží si ji vše, co má v životě hodnotu – půvab, dobrý pocit, sebevědomí a zdraví nevyjímaje. Ta v GERnétic mi přinesla celou řadu komplimentů a viditelnou změnu. Připadala jsem si jako femme fatale. O prsním ošetření, které jsem absolvovala v březnu v Kosmetickém studiu GERnétic, bych vám ráda více napsala v této reportáži.

Na prvním místě je důvěra

Prsní ošetření je jedno z nejintimnějších, jaké vůbec může žena podstoupit. Z mého pohledu vyžaduje důvěru k Gerneticienne. Ostatně na ní je vystavěn spokojený klientský vztah. Kosmetické ošetření poprsí ale znamená překonat nové hranice. Jde-li o procedury týkající se tváře, nohou, paží, je jednoduché naladit se na to, že se těla bude dotýkat někdo další. Ňadra ale představují úplně jinou výzvu. Proto bych doporučila, aby dáma nejprve vyzkoušela ošetření obličejové a na svou kosmetičku si zvykla, aby dala prostor vyklíčit vztahu založenému na důvěře a pocitu bezpečí.

Sama jsem se trochu bála, že si budu připadat hodnocena po estetické stránce jiným člověkem, ale zjistila jsem, že to je skutečně obava sídlící jen v mé hlavě. Jsem moc ráda, že se mi opět věnovala Lída Baďurová. Je profesionálem na svém místě, kterému věřím. Nehodnotí, ale snaží se dopřát klientce maximálně precizní péči, aby mohl půvab kvést. Aby se žena cítila v průběhu procedury dobře, měla možnost si odpočinout, nemusela se zabývat tím, jak zrovna na lehátku vypadá a kdo si o ní co pomyslí. S Lídou se cítím velmi dobře. Hodně si povídáme, jsem zvědavá duše a při každé návštěvě mám řadu otázek. Tato klidná komunikace mi pomáhá se odvést myšlenky, nestydět se, lépe se uvolnit.

Moje tělesná schránka se vyznačuje křivkami, ale čím více do GERnétic pronikám, tím spíše si uvědomuji, jak je každá žena, ba dokonce každý muž jedinečný a že na šarmu nikomu nemusí ubírat, má-li trochu povadlou pokožku, strie či akné. Vždy je tu možnost se k těmto věcem postavit proaktivně. Dopřávat si péči v kosmetickém salonu i doma jako projev lásky a úcty k sobě samým. Gerneticienne je pak průvodcem na této cestě. Je odborným konzultantem s obrovskými znalostmi, pozorovatelem, důvěrníkem, je někým, kdo může nabídnout klientům zpětnou vazbu.

foto-2

Pro koho je prsní ošetření vhodné

Vhodné je pro všechny ženy, které nepodstoupily chirurgickou modelaci či zvětšení prsou při využití umělých materiálů. GERnétic toto ošetření nedoporučuje ženám s prsními implantáty, protože se přesně neví, jak by tento umělý materiál mohl při proceduře reagovat a zda by se nezkrátila jeho životnost.

Pokud dámu trápí to, že na dekoltu a ňadrech začíná být vidět běh času, umí si s tím GERnétic poradit, stejně jako s poprsím unaveným po období kojení. Pokud uvažujete o zpevnění a modelaci těchto partií bez skalpelu, jste v salonech pracujících s kosmetikou GERnétic na správném místě. Jistě však nebude na škodu, budete-li konzultovat vhodnost ošetření se svou Gerneticienne. Kontraindikací by mohla být i onkologická léčba. Vždy tedy informujte svou ošetřující kosmetičku o svém zdravotním stavu.

Co GERnétic dokáže s ňadry a dekoltem?

Jak jsem zmínila v předchozím odstavci, prsní program (soubor přípravků pečující o ňadra – tonikum Seino, krém Macro 2000 a buněčný stimulátor Endo Spécial+) a profesionální ošetření poprsí v kosmetickém salonu jsou skvělými prostředky jak neinvazivně dosáhnout zpevnění a modelace prsou, jejich pozvednutí, celkového oživení dekoltu, odstranění předčasných známek stárnutí či únavy prsní tkáně.

Při ošetření se Gerneticienne může zaměřit též na ošetření čerstvých strií (růžové probarvení jizviček znamená, že je tkáň ještě stále zásobena živinami z krevního oběhu a může dojít k hojivým procesům). Z tohoto důvodu je vhodné například v pubertě.

Může dokonce fungovat jako podpůrná kosmetická terapie u mladých dívek i zralých žen, které trápí akné. Ošetření intenzivně vyživuje prsní tkáň, někdy klientky prý uvádí, že se jim díky pravidelné péči o tyto partie zharmonizoval cyklus i libido. Je to jistě i dílem toho, že dámy si získávají vědomý vztah k péči o prsní partie, více si je uvědomují a znovu objevují svou ženskost. „Dekolt je viditelně omlazený, prsa jsou pevnější a jakoby plnější“, uvádí Lída Baďurová, Gerneticienne z Kosmetického studia GERnétic, která sama prsní program využívá.

foto-3

Jak prsní ošetření probíhalo?

Měřitelné výsledky prsního programu GERnétic

Klientky velmi často zajímá, jaké má ošetření prokazatelné výsledky. Než dáma vstoupí na lehátko, provede se měření vzdálenosti bradavek (jak je bradavka vzdálená od šíje – důležitý údaj demonstrující zpevnění a pozvednutí poprsí). Já sama však měření podstupovat nechtěla a závěrečné zhodnocení jsem nechala na partnerovi, který má v tomto ohledu oko víc než dokonalé. Pokud by vás ale zajímal přesný údaj, Gerneticienne ráda měření provede a zapíše jej do vaší klientské karty, abyste měly přehled o vývoji a účinnosti pravidelné péče.

foto-4

Ošetření poprsí začíná na zádech

V GERnétic mne naučili, že ňadra začínají na zádech. Je to možná divné tvrzení, ale ve skutečnosti se na vzhledu poprsí dobrá kondice zad i jejich svalového korzetu podepisují znatelně. Díky správnému držení těla mají prsa daleko lepší oporu a vypadají lépe. Vzpomeňte si na manekýnky i plus-size modelky. Většina z nich má dobré držení těla, jež přirozeně podporuje pěstěný vzhled těchto partií. A proto samotné ošetření započalo právě na zádech. Byla to moment, který jsem si náramně užívala. Záda totiž většina z nás zanedbává – zkrátka nejsou v běžném rádiu našich rukou. Profesionálové z kosmetických salónů pracujících s GERnétic se o ně dokáží postarat přesně tak, jak to jejich pěstěný vzhled a zdraví pokožky vyžadují.

foto-5

I paže vzhled poprsí ovlivňují

Lída mi také prozradila, že se v ošetření změří na paže, což mne překvapilo. Paže a podpaží jsou místa, která dolaďují celkový tvar a proporce poprsí. Pevná pokožka i posílené svaly v těchto místech zabraňují vzniku nevzhledných faldíků, které zvláště dokáže zvýraznit špatně padnoucí podprsenka.

foto-6

Seino připraví pokožku ňader na další péči

Nejprve mne Lída ošetřila tonikem Seino, které má za úkol pokožku a tkáně vypínat i zpevňovat, připravit je k aplikaci dalších přípravků. Líbilo se mi, že mělo vysoce osvěžující efekt, v kontaktu s pokožkou vyvolávalo nepatrné mrazení. Z mého pohledu to byla hotová vzpruha. Tonikum chladilo, rychle se vstřebávalo a na pokožce nezanechávalo žádný nepříjemný film. Po několika minutách mi připadalo, že se pokožka skutečně vypínala, její tonus se zlepšoval. Seino obsahuje řadu vysoce biologicky aktivních látek, jež stimulují syntézu kolagenu a elastinu v pokožce, jemně ji prokrvují, čímž je lépe připravena na aplikaci a využití hodnotných ingrediencí v dalších přípravcích. V Seinu najdeme výtažky ze sóji, ženšenu a chmelu, což je mimo jiné bylinka, která spadá pod astrologické znamení energického a temperamentního berana (21. března až 20. dubna), je tedy mimořádně vhodná pro jarní měsíce.

Ráda bych vás upozornila také na nový katalog GERnétic, který má krásnou „kabelkový formát“ a jeho počáteční stránky jsou věnované právě znamením zvěrokruhu a jejich typickým zdravotním a kosmetickým prioritám, silným i slabým stránkám. Ilustrace pro katalog připravila Michaela Trčková, uměleckým jménem Michelle, a tu určenou právě znamení skopce jsem si zamilovala. Posuďte sami.

foto-8

Buněčný stimulátor Endo Spécial+ vyživí prsní tkáně do hloubky

Po aplikaci přípravku Seino, kterým Lída nejprve ošetřila záda, paže a posléze poprsí i solar plexus, do rukou vzala buněčný stimulátor Endo Spécial+ a 10 stisknutími pumpičky produkt nadávkovala (asi 2 ml). Efleráží jej pak zapracovala do pokožky celých prsou včetně bradavek, na něž se v jiných systémech ošetření nezřídka zapomíná. Endo Spécial+ proniká do všech vrstev kůže až do samotného nitra prsní tkáně, kde stimuluje intenzivní zpevnění. Má také liftingový účinek. Tvaruje kontury prsou a dekoltu, vyhlazuje, omlazuje a pokožce přináší výrazný push-up efekt. Při jeho nanášení jsem nezaznamenala žádný speciální vjem. Mohu jen konstatovat, že bylo příjemné a zdá se mi, že účinky tohoto produktu se nasčítají především v kombinaci s dalšími přípravky.

foto-9

Macro 2000 je krém, který dá na frak i dovednostem plastického chirurga 

Složení krému Macro 2000 mne zaujalo na první pohled. Miluji sofistikovanou kombinaci bylinek a dalších výživných látek, v tomto případě komplex 8 aminokyselin, výtažků z mořských řas, lísky, lékořice, tavolníku či kostivalu. Díky této kombinaci složek dodává poprsí důležité prvky, výrazně je regeneruje. Vyznačuje se viditelným modelačním účinkem, činí pokožku hedvábně jemnou a hebkou, posiluje ji. Dokáže působit jako prevence proti poklesu prsou. Makro 2000 mi učarovalo vůní i texturou. Ta byla lehká, hladivá a zároveň hutná. Vstřebávalo se prakticky okamžitě a zanechávalo za sebou učiněný samet. Ze všech přípravků prsního programu mi bylo nejsympatičtější.

foto-10

Termoaktivní účinek Masque Mineral umocní výsledky 

Nanášení minerální masky (pouze pro salónní použití) je podle mého tím nejzábavnějším a nevíce relaxačním momentem procedury. Masku Lída nanesla přes gázu na celý dekolt, nikoli však na paže a záda. Svým termoaktivním účinkem (když zasychá, tuhne a uvolňuje teplo) pomáhá aktivním látkám ještě lépe prostupovat do tkání, čímž se umocňuje jejich působení. Maska nezačne hřát hned, nejprve je chladivá, ale během tří minutek pocítíte rozdíl. Měla by působit přibližně dvacet minut. To byl moment, kdy Lída odešla z místnosti a nechala mne relaxovat. Tentokrát jsem téměř usnula. Po sejmutí masky pokožku Gerneticienne dočistila tonikem Seino, znovu nanesla Macro 2000. Jakmile se vstřebaly, přišel čas ošetřit i strie. Lokálně malým množstvím krému Synchro a několika kapkami séra Cells Life.

foto-11

Jak často o prsa pečovat?

O dekolt se v počátečním období doporučuje pečovat intenzivně. „Klientka by do salónu měla docházet na první čtyři kúry s týdenním odstupem. Posléze stačí preventivně poprsí ošetřit každé tři až čtyři týdny. Mezitím je velmi důležitá domácí péče, jíž Gerneticienne sestaví přesně podle potřeb klientky,“ zodpověděla mi dotaz Lída Baďurová.

foto-12

Zhodnocení výsledků prsního ošetření: zamiluje si je i partner

Byla jsem nesmírně zvědavá na to, jak se výsledek projeví a zda jej postřehne i okolí. Všimla jsem si, že dekolt byl vypnutý, poprsí sametově hebké, opravdu trochu lépe tvarované – pozvednuté. Pokožka se jevila pevnější nejen na pohled, ale i na dotek. Partnera jsem posléze s výsledky konfrontovala a jeho reakce byla typicky mužská, doplněná o výraz uznání: „Hmmm, báječné!“ Musela jsem na zjištění podrobností použít výslech třetího stupně a klást jednu otázku za druhou. I on postřehnul, že pokožka ňader je v lepší kondici a velmi ho zaujaly lépe vyrýsované kontury i plnější tvar ňader. Což je přesně taková reakce, v níž jsem doufala.

foto-13

Dámy, zvažte tedy, pro koho je vlastně ošetření větší odměnou – myslím, že muži vás v těchto procedurách budou nadšeně podporovat. A domácí péči nemusíte vykonávat samy, ale večer tento úkol s klidem můžete svěřit svému protějšku. Třeba si tak vytvoříte krásný večerní partnerský rituál, který vás bude těšit mnoha různými způsoby.

Budu se velmi těšit na všechny komentáře, které můžete zasílat prostřednictvím sociálních sítí!

S láskou,
bloggerka Kateřina