Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Menopauza, pokožka a hormoceutická kosmetická péče

Pleť se mění s věkem. To je známý fakt. Lze to připsat na vrub prostředí, hormonálním změnám, stresu, výživě. O vlivu hormonálních změn se ale obvykle mluví především v souvislosti s akné. Menopauzální pokožka byla dosud stranou. Všichni se snažíme vrátit čas a zbavit se vrásek, zázračně omládnout nebo si mladistvou jiskru uchovat. Proto je třeba pochopit, co se v těle odehrává, když nastupuje období přechodu. V tomto článku vám vše podrobně popíšeme. V Laboratoires GERnétic Synthèse totiž tuto záhadu rozluštili a vytvořili unikátní péči, která na tyto změny reaguje. Svět zasáhla hormoceutická revoluce!

Hormony a čas

Přibližně do pětadvaceti let věku se drží produkce ženských pohlavních hormonů na vrcholu. Je to vrchol sil. Pleť je svěží, hutná, bez vrásek. Cítíme se skvěle, vnímáme vlastní sexappeal velmi pozitivně. Kveteme. Je to také velice vhodný čas pro početí miminka. Poté se hormonální produkce nepatrně snižuje. „Zlom přichází kolem čtyřicátého roku života ženy, kdy dojde k výraznějšímu poklesu, který se projevuje na kvalitě pokožky tváře i těla. Začínají se tvořit první výraznější vrásky, povadají kontury. Na dotek ani na pohled už tolik nezáří a ztrácí svou pevnost i hutnost. V období mezi 40 a 45 lety hovoříme o tzv. perimenopauzální pleti,“ uvádí Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. Těchto hormonálních vlivů si obvykle nevšímáme. Proč? Na jedné straně kultura a vědecký pokrok, na druhé lepší péče o zdraví a vyšší dostupnost hodnotných potravin. V dnešní době tento věk totiž vůbec není na překážku tomu, abychom se cítily skvěle a plnily si své sny z mládí. Prožíváme skutečný vrchol rodinného štěstí, kariérního uspokojení. Máme zkušenosti, ale stále nám svět leží u nohou.

Menopauza nastává obvykle mezi 45. a 50. rokem. Tehdy dochází k dramatickému poklesu hladiny estrogenu, významného ženského pohlavního hormonu, kterému se jinak také říká hormon krásy. Za jeho produkci jsou zodpovědné vaječníky, které tlumí svou aktivitu. Jenže právě estrogeny pleti určují její půvab. A ten se vytrácí, pokožka přichází o jas. Vrásky se prohlubují, pleť začíná strádat. Lze to spatřit i na dalších partiích jako jsou vnitřní strana stehen, paže, krk, spodní bříško. Kůže začíná být povolená a viditelně se ztenčuje.

foto-2

Jak estrogeny ovlivňují kvalitu pleti?

Řada klinických studií renomovaných vědeckých a lékařských týmů se shoduje v jednom – vzhled pleti výrazně ovlivňuje hormonální hladina. U žen jsou estrogeny totiž zodpovědné za celou řadu fyziologických procesů, z nichž krása vyrůstá. Stimulují tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, která přirozeně podporuje regenerační procesy. Receptory citlivé na tyto ženské pohlavní hormony dávají buňkám pokyn, že je třeba produkovat další tělu vlastní látky, jež umí udržet optimální hydrataci pleti, uchovat hutnost a pevnost pokožky, vyrýsované kontury. Estrogeny také zodpovídají za kvalitu hydrolipidového filmu na povrchu kůže, což zpětně ovlivňuje úroveň hydratace pokožky a to, jak rychle z ní voda uniká.

foto-3

Menopauzální pokožka

Jakmile dojde k prudkému poklesu produkce hormonů, projeví se to na pleti. Prvním signálem změn může být to, že z tváře jako by se vytratil jas. Reliéf kůže začínají ovlivňovat hlubší vrásky. Na dotek pokožka už není tak hebká. Začíná být sušší, protože úbytek estrogenů působí na snížení produkce kožního mazu. Častým průvodním jevem může být také pocit pnutí, začervenání, šupinky na nejdehydratovanějších místech, kde je kožní film narušený. Narušení kožní bariéry znamená, že pleť je náchylnější k působení vnějších vlivů včetně infekcí, povětrnostních podmínek, slunečnímu svitu či alergenů. „Nejcitlivější vůči těmto změnám je jemná pokožka očního okolí, což jsem si mnohokrát ověřila v praxi. Častěji je zasažena otoky, vykazuje více známek podráždění. Díky úbytku hormonů také pozorujeme, že drobné kapiláry v pokožce jsou křehčí, což vede u dam k zarudnutí a dalším pocitům diskomfortu,“ vysvětluje Alena Kimlová.

foto-4

Lze menopauzu ošálit a mít pleť krásnou do vysokého věku?

To je otázka zasluhující si podrobnější odpověď. Alfou a omegou pěstěného vzhledu je důsledná péče o pokožku, která by měla začínat už v mladším věku. „Ideální je, pokud se o sebe mladá žena začne starat s nástupem puberty. Měla by se svěřit do rukou profesionálům, kteří správně diagnostikují typ pleti a její potřeby, a budou v tuto chvíli fungovat nejen jako špičkoví odborníci v péči o pleť, ale také jako průvodci světem krásy a mentoři, jejichž prostřednictvím si dívky osvojí správné návyky, jak pokožku tváře i těla ošetřovat, “ upozorňuje Alena Kimlová.

Je-li v průběhu celého života dbáno o kůži správným způsobem, stárnutí má proti sobě silného protivníka. K systematické péči patří odličování a důsledné čištění, tonizace pleti normalizující její pH, každodenní aplikace denního ochranného krému a nočního výživného přípravku, nanášení pleťové masky alespoň jednou týdně a také rozmazlování se čas od času speciálním přípravkem ve formě séra či jiného aktivního koncentrátu na míru šitého potřebám pleti daného jedince.

foto-5

Po čtyřicítce je čas na hormoceutickou péči

S nástupem čtyřicítky je ale třeba péči o pleť zintenzivnit. Potřebuje totiž vyšší dávku výživy, aby si zachovala své optimální fyziologické funkce i mladistvý vzhled. S věkem se zhoršuje vnitřní výživa buněk. Je proto dobré sáhnout po hutnějších a na obsah aktivních látek bohatších krémech. Vhodné je pod tyto přípravky aplikovat ještě speciální séra, která podpoří pevnost a hutnost pleti. Prospěšné je aktivovat činnost fibroblastů, buněk zodpovědných za produkci vazivových vláken, která zajišťují pevnost pokožky. Tento efekt spouští například lehký krém Ger Lift s příjemnou vůní. Díky tomu efektivně oddaluje první viditelné známky stárnutí. Ze sér lze vyzdvihnout Cells Life, které rychle doplňuje kyselinu hyaluronovou, zvětšuje objem pokožky a zlepšuje její kvalitu.

foto-6

V tomto období se rovněž otevírá cesta pro skutečně revoluční péči o pleť. Vital Transfer Visage ošetřuje pleť a Vital Transfer Corps se stará o pokožku těla. Díky aktivnímu komplexu látek s vysoce biologicky hodnotnými fytoestrogeny působí jako mimetikum přirozených hormonů a v pleti stimulují mládí. Kožní buňky jsou řízeny hormonální činností. Ačkoli se hladina estrogenu v těle snižuje, máme jedinečnou šanci látky působící na pleť prakticky stejným způsobem dodat tělu v podobě hormoceutických krémů. Přípravky řady Vital Transfer oddalují a zmírňují negativní důsledky menopauzy projevující se na pokožce. V Laboratořích GERnétic vyvinuli řadu Vital Transfer tak, aby pronikala jen do střední vrstvy pokožky. Zde jsou fytohormony z přípravků vnímány receptory, které buňky stimulují k biologické obnově a takové regeneraci, jako by se jednalo o působení vlastního estrogenu. Za hranice kůže se fytoestrogeny nedostanou a neovlivní tak nepředvídaně další fyziologii či jiné tkáně. Fytoestrogeny obsažené v naší nové řadě jsou efektivní a bezpečné. „Proces vývoje přípravků a objevování správných fytoestrogenů trval několik let. V Laboratořích GERnétic si přáli přinést klientkám něco jedinečného, co bude mít výsledky. Vypozorovali jsme, že Vital Transfer začíná mít viditelné výsledky už po prvních deseti dnech. To je úžasný výsledek, “ komentuje Alena Kimlová.

foto-7

Vhodné je v tomto období pravidelně navštěvovat svou kosmetičku, která pokožce dopřeje intenzivní regenerační kúru, jež ještě více podpoří probuzení mladistvého vzhledu a stavu pleti.

S láskou,
tým GERnétic