Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Nikol Kouklová: Citlivou pleť jsem měla odjakživa

Herečku, která je zároveň součástí nejužšího kolektivu Divadla bez zábradlí Nikol Kouklovou nemusíme dlouho představovat. Na prknech, která znamenají svět, je doma, ve svém živlu. Řadu let je také Ambasadorkou půvabu GERnétic. Nikol jsme s velkým potěšením pozvali do Kosmetického studia GERnétic.

Zde v rámci salónního ošetření, které je určeno senzitivní pokožce, vyzkoušela letošní první novinku – ampule SENSI BOOST. Jaké jsou její dojmy z procedury? A jak se chystá na jarní sezonu v divadle? To vše vám prozradíme v následujících řádcích.

„Nikol má přirozeně citlivější pleť, což je dáno i jejím fototypem, který má na reaktivnost pokožky téměř vždy velký vliv. Navíc bylo znatelné, že je pokožka zatěžovaná vyšší mírou stresu, na který reaguje podrážděním. Proto bylo klíčové uvést pleť do rovnováhy, zklidnit ji, ošetřit problematická místa a nabídnout jí dostatečnou ochranu, “ uvedla Ludmila Baďurová, firemní kosmetička a školitelka z pražského Kosmetického studia GERnétic, která má Nikol dlouhodobě ve své péči.

Procedura se skládala z několika kroků. Odlíčení a očištění pleti následovala dlouhá kosmetická masáž. „Pro mne je právě masáž tím blaženým momentem, kdy se nejvíce zrelaxuji. Je to takový přechod do jiného světa, kdy ze mě spadne veškerý stres a tíže a užívám si tok myšlenek, přítomný okamžik. To mi v dnešní velmi náročné době pomáhá. Můj profesní život provází v posledních měsících hodně stresu a nejistoty. Myslím si, že jediným východiskem z takového tlaku je najít si nejen čas na sebe, ale především jej vyplnit tím, co dobíjí duši a prospívá tělu,“ prozradila Nikol.

Právě na přání Nikol se Gerneticienne Lída Baďurová věnovala masáži déle. „Psychické uvolnění je velmi důležité pro to, aby kosmetika přinesla celostní zážitek. Když vidím a cítím, že je třeba v některém kroku setrvat déle, většinou jde právě o masáž, respektuji to. Pohoda těla a duše je klíčová pro aktivaci regeneračního potenciálu organismu, a právě tak dokáže využít i to nejlepší z kosmetické péče,“ objasnila Lída Baďurová.

V ošetření citlivé pleti hrály klíčovou roli čtyři produkty. Krém Synchro, krém Vasco, maska Masque Marin a letošní novinka ampule pro citlivou pleť SENSI BOOST. GERnétic funguje na principu synergie, jíž se dosahuje postupným vrstvením produktů. Po očistě, masáži a „otevření“ pokožky následovala aplikace fialkové tekutiny uzavřené ve skleněných ampulích. SENSI BOOST obsahuje fytomolekulu naringenin chalcone. Řadí se mezi polyfenoly s obrovským antioxidačním potenciálem. Dokáže tlumit produkci a aktivitu prozánětlivých cytokinů, které jsou zodpovědné za nadměrnou reaktivnost pleti, dokonce i vůči běžným podnětům, a její začervenání.

„Novinku SENSI BOOST jsem měla možnost vyzkoušet úplně poprvé. A byla jsem nesmírně příjemně překvapená. Připadalo mi, jako by mi Lída pleť polila živou vodou. Natolik byl pocit z aplikace osvěžující. Po chvilce jsem zaznamenala přechodný krátký pocit poštipkování. Tento vjem ale za několik vteřin ustal. Vnímala jsem, jak si moje pokožka vydechla od každodenního stresu. Nesmírně se jí ulevilo,“ popsala své dojmy Nikol.

Vasco má lehkou nadýchanou krémovou texturu. Krém byl speciálně vyvinut pro potřeby pokožky, jíž trápí začervenání a křehké kapiláry. V kombinaci s přípravkem Synchro dokáže cílit na jemné vlásečnice v pokožce a posilovat jejich stěny. Pleť získává nejen pocit komfortu, ale sjednocuje se také její probarvení. „Vasco mám doma, je to můj krém záchranář. Mohu se na něj spolehnout a těší mě, že výsledky jsou vidět ihned. V tom je GERnétic naprosto kouzelný,“ doplnila Nikol.

Masque Marin nasycená těmi nejčistšími minerály z mořských zdrojů umocnila kouzlo celé péče. Přestože by pravděpodobně citlivá pokožka byla ve většině případů ošetřena maskou Argini, Lída Baďurová sáhla právě po mořské řadě: „Pokožka Nikol vykazovala známky stresu, potřebovala oživit, zlepšit tonus, povzbudit. Argini je vynikající zklidňující maska, ale právě kvůli oživení a napumpování pleti energií, která jí scházela, jsem v tomto případě zvolila Masque Marin. Nezapomínejme, že právě vlivem stresu přichází o minerály pleť jako první. Organismus je dokáže z kůže relativně snadno získat, pokud pociťuje deficit nebo čelí velké psychické či fyzické zátěži, což pochopitelně pleť oslabuje,“ vysvětlila Lída Baďurová.

V závěru ošetření se Gerneticienne zaměřila na ochranu pleti před nepřízní vnějších vlivů pomocí Symbiose. Tento regenerační krém je významným spojencem pro pleť především v zimě. Pokožka s ním lépe vzdoruje mrazu, větru i přechodům mezi prostředím s vysokou a nízkou teplotou, což jsou vše faktory, jež enormně citlivou pleť dráždí a zatěžují.

A jak Nikol Kouklová zhodnotila celou proceduru? „Bylo to báječné, jako vždy. Když jsem přišla, bylo to nejspíš i vidět, připadala jsem si hodně unavená. Ta doba tomu nahrává. Ale když Lída začne s procedurou, jsem alespoň na okamžik v jiném vesmíru. Je to pro mě forma odpočinku a nabrání síly. Zjistila jsem, že je pro mě dnes důležitá nejen stránka estetická, ale právě i psychická regenerace. Té se nám všem dostávalo v posledních měsících sporadicky. Užila jsem si to moc a mám také obrovskou radost z toho, že se na pleti ošetření ihned odrazilo.“

Po ošetření jsme měli možnost Nikol ještě krátce vyzpovídat. Z našeho povídání vzešel krátký rozhovor, na který se můžete podívat právě zde.

S láskou

tým GERnétic