Pigmentové skvrny: GERnétic je umí vyřešit

Titulek je vlastně dost odvážným tvrzením, viďte? Ale odvaha a výsledky jsou GERnétic zkrátka vlastní. Zakladatel značky Dr. Albert Laporte byl průkopníkem, moudrým mužem a milovníkem krásy ve všech podobách, zvláště pak té ženské. Myslel i na tyto situace, které někdy ženám (i mužům) dokáží zkomplikovat vnímání vlastního sexappealu a psychické pohody. A stvořil celý program, který s pigmentovými skvrnami zatočí. My si o něm dnes povíme trochu více. Tímto povídáním budou provázet hlavní firemní kosmetička a odborná školitelka GERnétic Alena Kimlová a Lída Baďurová, Gerneticienne z Kosmetického studia GERnétic.

Co má hyperpigmentace na svědomí

Cokoli nás trápí, má vždy svou příčinu. Hledání příčiny je jako dobrá detektivka. Je plné napětí, mrazí nás z něj v zátylku, graduje a najednou už cítíme, že to podstatné odhalíme. Samozřejmě zde platí zásada, že čím dříve, tím lépe. Alena Kimlová nám zodpověděla, co vše dokáže hyperpigmentace způsobit: „Mezi příčiny vzniku pigmentových skvrn lze zařadit vnější faktory – například zvýšené vystavování se slunečnímu záření a nesprávné opalování, nebo použití opalovacích prostředků s nízkým ochranným faktorem, který neodpovídá fototypu kůže. Proto se objevují tyto nedostatky na pokožce častěji po létě. Ale svou roli může sehrát též genetika, věk, hormonální změny, užívání hormonální antikoncepce, antibiotik či jiných léků.“ S Gerneticienne je vždy dobré zcela upřímně prokonzultovat, zda náhodou nemohl některý z těchto faktorů zasáhnout právě u nás.

Že i přírodní látky mohou vyvolat pigmentové skvrny?

„Ano, i ty se na vzniku pigmentových skvrn mohou podílet. Jedná se nejčastěji o esenciální oleje, a produkty, v nichž jsou obsažené především ty z citrusových plodů jako je bergamot, mandarinka, pomeranč atd. stimulují pokožku. Ta je poté citlivější, projevuje se fotosenzibilně. A hle, problém může být na světě,“ uvedla Lída Baďurová. Opatrnosti není nikdy dost ani u třezalkového oleje, který může vyvolat stejné obtíže. Naše rada zní, že je lépe v letních dnech, když slunce nekompromisně vystrkuje své paprsky, tyto produkty schovat do kosmetického šuplíku nebo jejich použití opět konzultovat s ošetřující Gerneticienne.

foto-2

Pigmentové skvrny GERnétic zvládne

Co k tomu potřebujeme? Základních ingrediencí do kuchařky krásy při hyperpigmentacích je několik. Tak za prvé se bez profesionální kosmetičky pracující s přípravky GERnétic neobejdeme. Salónní péče je v tomto ohledu naprosto nezbytná. A zejména při redukci nebo odstraňování takto závažného problému je potřeba vedení odborníka, který celou situaci monitoruje, upravuje péči, při návštěvě salonu může zvolit velmi intenzivní ošetření s použitím speciální salonní projasňující masky Peel Off Eclaircissant. To doma skutečně sami nezvládneme.

Druhou složkou úspěchu je čas. „Naši klienti, a klientky především, by si přáli, aby pigmentové skvrny zmizely jako mávnutím kouzelného proutku. Je potřeba si ale uvědomit, že tento problém se netýká jen povrchu pokožky, ale mnohdy též hlubších vrstev kůže. Samozřejmě je rozdíl, zda se jedná o pigmentace čerstvé nebo roky neřešené. Na každý pád je potřeba, aby klienti počítali s tím, že budou na opětovném navrácení kondice pokožky pracovat se svou kosmetičkou přibližně rok. Na druhou stranu se s GERnétic první výsledky dostavují relativně rychle, a to samozřejmě motivuje ke kontinuální a poctivé péči,“ podotýká Alena Kimlová.

foto-3

Redukce hyperpigmentací se neobejde ani bez domácí kosmetické rutiny

Samotná salónní péče je ale málo. Abychom dali pokožku do pořádku, budeme se muset také trochu snažit každičký den, ráno a večer, při svém pečujícím rituálu, který nám odborná poradkyněkrásy GERnétic sestaví zcela na míru. Každý jsme jiný a GERnétic to reflektuje ve svém na výsost individuálním přístupu. Neexistuje jedna cesta k řešení pigmentových skvrn, ale existuje nespočet jedinečných cest, přesně takových, jací jsou klient přicházející do salonů. „Některé produkty ale při terapii pigmentových skvrn využíváme častěji. Jedná se o ty s projasňujícími účinky jako jsou například Crème Éclaircissante či Sérum Dépigmentant,“ komentuje Lída Baďurová.

foto-4

Regenerace je základ krásné a zdravé pokožky bez pigmentových skvrn

Jen specializované produkty nám ale nebudou stačit. Pro úspěšné odstranění nebo alespoň zesvětlení pigmentových skvrn je rovněž nezbytná hloubková regenerace pleti. A tady začíná ona alchymie sestavování správného pečujícího programu pro každou klientku a každého klienta. „Při salónním ošetření přípravky často vrstvíme, abychom navzájem umocnily jejich efekt, do jejich výběru ale vstupují různé indicie, podle nichž se řídíme. Zohledňujeme typ pleti, aktuální kondici, zdravotní stav, přání klienta, jeho oblíbené textury, tak, aby se v naší péči cítil dobře, mohl relaxovat a zároveň viděl výsledky. Velmi často využíváme regenerační krémy , protože např. u stařeckých skvrn je pigmentace důsledkem nedostatečné výživy kůže, kterou je potřeba při řešení skvrn silně regenerovat. A regenerační účinky krémů Synchro, Cytobi či Nuclea jsou skutečně excelentní. Domácí péče se ale od salónní trochu liší, protože má být efektivní a zejména zvládnutelná! V salonech jsme si pro klientky a klienty připravili od letošního léta zcela novou kombinaci dvou alginátových slupovacích masek – Peel Off Eclaircissant s rozjasňujícími účinky a Peel Off Anti-Age, která pleť stimuluje a vyživuje, zklidňuje a umocňuje regeneraci pokožky přímo na buněčné úrovni. Tento tandem přípravků také redukuje otoky a samozřejmě omlazuje,“ doplňuje Alena Kimlová.

Jak je to tedy s pravidelnými návštěvami salonu?

V závislosti na rozsahu a hloubce vzniklých pigmentových skvrn nám kosmetička také stanoví přesný plán salónních návštěv, které se nevyplácí šidit. Jestli mají kožní nedostatky na ústupu něco v oblibě, pak je to pravidelnost a důslednost. „Obvykle doporučujeme, aby klientka či klient docházeli do salonu na pravidelné ošetření jednou za tři či čtyři týdny,“ dodává Lída Baďurová.

foto-5

A co ještě udělat pro odstranění pigmentových skvrn?

To nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, je prevence. Tedy uvědomit si, co děláme, jíme, jak žijeme, co v každodenním životě spotřebováváme, čím se obklopujeme. A trochu na základě naší každodennosti přehodnotit svůj režim a přístup k sobě samým. „GERnétic mne naučil přemýšlet o věcech v kontextech, ale ne jen těch samozřejmých. Vždycky jsem byla myslí trochu detektiv, tato filozofie je mi blízká a ihned jsem ji vstřebala za vlastní. Takže když vím, že mám zrovna bohužel nasazená antibiotika, protože jsem si uhnala angínu, na sluníčko příliš nevycházím a pokud mne už nemine, pak rozhodně dbám na ochranu přípravky sluneční řady Melano. A v létě se bez nich opravdu neobejdu, protože kůže si extrémně dobře pamatuje vše, co jsem jí kdy provedla. A já mám zájem na tom, aby byla zdravá a krásná. Mávnout rukou nad prevencí od doby, kdy jsem v péči GERnétic, už neumím,“ svěřila se nám bloggerka Kateřina, autorka intuitivediary.com.

Lída Baďurová, ošetřující Gerneticienne Kateřiny potvrzuje: „Skutečně se při prevenci vzniku pigmentových skvrn bez kvalitních opalovacích přípravků neobejdeme. Neobjedeme se bez nich ani v případě, kdy už na jejich odstranění pracujeme. Pigmentové skvrny jsou citlivé k dalším dávkám slunečního záření a pokožka neošetřená vhodným UV faktorem by nám celý proces terapie mohla značně zkomplikovat. Jednotlivé produkty volíme vždy tak, abychom zajistili patřičnou ochranu kůži, ale zároveň se přizpůsobili i partiím zasažených zvýšenou produkcí kožního barviva.“

Naordinovat si péči sám bez odborného vedení Gerneticienne je velký risk. Nikdy netušíme, co koktejl ingrediencí jiné než GERnétic kosmetiky může udělat. A mnohdy to neodhadneme ani tehdy, pokud jde o drahé výrobky, pokud přitom nemáme po boku opravdu zkušeného průvodce světem krásy. Nemusíme odhalit, co přesně naše pleť potřebuje. Kosmetička v tomto ohledu působí jako zdroj zpětné vazby. Kromě produktů nám vždy ukáže také to, jak s nimi správně zacházet. Přidá pár tipů, rad a triků. Navíc v rukou každé Gerneticienne je řešení krásy a půvabu vždycky jako malá cesta do ráje plného klidu, pohody, relaxace. Stres, strach a špatné myšlenky zůstanou zavřené mimo tyto chvíle. Jen to už stojí za to, abychom si naordinovali pravidelnou návštěvu salonu, nemyslíte? A když přidáte účinky a viditelné výsledky do této rovnice, je váhání vůbec ještě potřeba?

S láskou,
tým GERnéti