Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Praktický průvodce dávkováním: Kolik krému mám použít?

V dnešním článku se podíváme na jednu oblast, v níž někdy klientky a klienti chybují. Často slýcháváme otázku: Tak jaké je to správné množství? V jaké dávce použít tonikum, opalovací mléko či pleťovou masku? V GERnétic máme určité ustálené principy a přesné návody, jak dávkovat, nicméně vždy je třeba počítat také s tím, jak velkou plochu těla či tváře (obličej, dekolt, krk) ošetřujeme. V kosmetických produktech je vysoký podíl aktivních látek a dávkování musí být přiměřené, abychom pleť neochudili, ale zároveň ji „nepřekrmili“.

Princip GERnétic č. 1: Homeopatické dávkování

Aktivní látky jsou i v přípravcích GERnétic nadávkovány homeopaticky. To proto, že právě takové množstevní zastoupení má na pleť velmi příznivé účinky. Pleť není přetěžována nadměrným zásobením látkami, které v tak velkých dávkách není schopna využít ani zpracovat. A díky tomu také nedochází k alergickým reakcím. Tento přístup vychází z učení německého lékaře Samuela Hahnemanna, který tvrdil, že malé dávky aktivních látek povzbuzují životní sílu a samoopravné mechanismy těla, stimulují jej k větší aktivitě a lepším léčebným i kosmetickým výsledkům. Naopak velké množství potenciál těla dusí a způsobuje jeho chátrání.

Homeopatické dávkování vám také ukáže vaše kosmetička GERnéticjiž při první návštěvě salonu, nemusíte se tedy bát, že bychom vás nechali v této pleťové matematice bez pomoci. Obecně platí, že GERnétic by neměl být aplikován ve vrstvě a po nanesení by se neměl objevit pocit upatlání či přidušení pokožky.

foto-2

Princip GERnétic č. 2: Kolik krému mám použít?

Obecně platí, že regenerační a výživné produkty, od masek, po séra či krémy stačí aplikovat v docela malém množství. Obvykle klientům připadá, že dávka je sotva poloviční než ta, na niž byli zvyklí u konvenční kosmetiky z drogerie. Představte si denní krém, například Tropo Plus nebo Symbiose v 40ml balení. Společnost by vám měly dělat při denním používání přibližně dva a půl měsíce. Ale jak jsme uvedli výše, je třeba také počítat s tím, že se doba může změnit podle velikosti ošetřované plochy (především u tělových produktů). U denního krému si budete účinky jednoho 40ml balení vychutnávat zhruba dva měsíce. U nočního 50 ml je to pak ještě o měsíc déle.

foto-3

Princip GERnétic. Č. 3: Jak dlouho produkt vydrží od prvního použití?

Na kosmetické přípravky GERnétic je poskytnuta záruka 30 měsíců od data výroby, které je uvedeno na obalu. Po otevření by přípravky neměly zůstávat dlouho nespotřebované. Pokud si ale nejste jisti, jak dlouho může být produkt načatý, podívejte se na obale na symbol kelímku s otevřením víčkem (nejčastěji 8 měsíců). Číslovka pod ním uvedená označuje dobu, do níž byste od prvního otevření měli výrobek spotřebovat. Při dodržení všech skladovacích podmínek a správném zacházení tak zůstanou v produktu funkční všechny aktivní složky.

Pokud je přípravek balen v kelímku, nezapomeňte také k nanášení používat přiloženou špachtličku. Jen tak zabráníte kontaminaci produktu, čímž by mohla být doba účinnosti zkrácena.

foto-4

Princip GERnétic č. 4: Maskování

Na rozdíl od běžně dostupných krémových masek se ty od GERnétic aplikují v transparentní vrstvě. Při udržovací péči je stačí v domácí péči nanášet jednou do týdne. Pokud ale řešíme nějaký estetický nedostatek, který vyžaduje více pozornosti, můžete masku na doporučení vaší kosmetičky nanášet častěji. Dobrým příkladem je maska Immuno, jíž nanášíme v případě zánětlivých projevů na pleti i dvakrát denně (ráno a večer).

foto-5

Princip GERnétic č. 5: A kolik opalovacího krému?

Prvním krokem, kterým začněme, je výběr správného opalovacího přípravku podle fototypu kůže a intenzity slunečních paprsků. Jsou to dva parametry, jež při výběru hrají naprosto klíčovou roli.

Dalším často opomíjeným úkonem je nanesení přípravku s 20minutovým předstihem. Aplikovat pod slunečníkem pět minut před vstupem do moře není nic dobrého – produkt se nestačí dobře vstřebat a voda ho pravděpodobně smyje lusknutím prsty. Mimo to by se aplikace měla opakovat po každém koupání, to samé platí v případě, že se více potíme. Ochrannou vrstvu bychom měli obnovovat přibližně každé čtyři hodiny.

A teď to nejožehavější – na průměrně vysokého člověka o hmotnosti přibližně 70-74 kg spotřebujeme asi šest čajových lžiček opalovacího krému či mléka. Pokud jste vzrostlejší či urostlejší postavy, nešetřete a s klidem spotřebujte o dvě či tři lžičky více. Nezapomínejte, že snížením množství použitého přípravku šidíte jak sami sebe, tak ubližujete svému tělu, zdraví. Pokožka si totiž vše pamatuje a špatné zacházení člověku vrátí.

S láskou,
tým GERnétic