Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Příběh GERnétic

Příběh GERnétic…odvaha a výjimečnost na křídlech Jonathana Livingstona Racka

V roce 1970 napsal pilot, letecký mechanik a spisovatel Richard Bach novelu „Jonathan Livingston Racek“. Knížka se rychle zařadila mezi literární kultovní díla. Příběh racka Jonathana je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla, pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát. Právě ti poletí s Jonathanem Livingstonem Rackem výš a rychleji, než si kdy mohli přát.

Silný příběh Jonathana Livingstona Racka byl inspirací pro francouzského lékaře Dr. Alberta Laporta, zakladatele kosmetiky GERnétic, který se s ním natolik ztotožnil, že symbol racka vložil do loga své milované značky.

„Myslíš, že jsme předběhli dobu?“ Dlouho nic. Ticho. „Takhle se přece mohl naučit létat, kdo chtěl, odjakživa, to nemá s dobou nic společného. Možná jsme předběhli módu nebo průměr.“ „To už samo něco znamená,“ ozval se Jonathan a zvrátil se na záda a plachtil. „Je to o moc lepší než předběhnout vlastní dobu.“

Dr. Albert Laporte:
„GERnétic, to je krása zevnitř“

Po ukončení studia biologie a biochemie byl Albert Laporte přijat do prestižního týmu vědců na pařížské klinice popálenin. Zatímco pracoval na vývoji speciálních mastí pro případy vážně popálené pokožky, podařilo se mu uskutečnit důležitý objev. Jestliže aplikuje mast na popálenou pokožku, dochází nejen k jejímu uzdravení, ale současně k harmonizaci funkcí tělesných orgánů. Výsledkem není jen uzdravení popálenin, ale kompletní regenerace pokožky, která je hladší, pevnější a bez vrásek.

Albert Laporte svůj objev představil jako tzv. buněčnou terapii, jejíž princip spočívá v poznání, že pokožkou lze do těla dopravit důležité látky, nezbytné pro správné fungování lidského organismu. Vysvětluje, že jestliže buňky pokožky získají kvalitní výživu, uchová si pokožka svou přirozenou krásu a zdraví.

Jednotlivé buňky potřebují pro své optimální fungování aktivní výživné látky v určitém poměru a množství“, uvedl Dr. Albert Laporte a dodal: „Množství i poměr výživných látek je přitom pro každou buňku individuální.“

Aktivní látky jsou vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny, tedy výživné látky, které by měl člověk získávat výživou. Průmyslově zpracovaná strava však neumožňuje získání všech výživných látek v optimálním množství a poměru tak, jak je jednotlivé buňky potřebují.

Do přípravků GERnétic zakomponoval Dr. Laporte tzv. rekonstituované buňky - nosiče aktivních látek. Dokáží proniknout všemi vrstvami kůže.

Dr. Albert Laporte se plně věnoval rozsáhlým výzkumům v oblasti buněčné terapie a biotechnologie. Objevil metodu, jak v krémech stabilizovat a uchovat aminokyseliny, nezbytné pro obnovení buněčné harmonie pokožky. Fascinujícími objevy byl motivován k dalšímu studiu a stal se světově uznávaným odborníkem nejen v buněčné terapii, ale také na poli vitaminologie, vědy o stopových prvcích, homeopatie a přírodní medicíny.

V roce 1970 vyvinul Albert Laporte své první krémy – Synchro a Cytobi. Měl úspěch a pro svůj sen nadchnul tým špičkových specialistů, s nimiž o několik let později otevřel známé laboratoře - Laboratoires GERnétic Synthèse. Pro své laboratoře vybral to nejlepší místo: Château d´Ensoules, obklopené nedotčenou krajinou Pyrenejí, ideální prostředí pro kultivaci, vývoj a výrobu 100% přírodních produktů.

Jako lékař, biolog a biochemik se zabýval více než 40 let výzkumem regenerace kožních buněk na pařížských a švýcarských klinikách. Zjistil, že pokožka je zrcadlem vnitřního stavu organismu a reaguje podle toho, jaký je celkový zdravotní stav člověka. Nestačí tedy pouze ošetřovat jevy viditelné na pokožce, ale především je nutné hledat vnitřní příčiny. V průběhu výzkumů objevil nejúčinnější metodu – kožní penetraci, tedy průnik výživných složek pokožkou. Tato metoda se stala základem úspěchu kosmetiky GERnétic.

Laboratoře GERnétic používají rostlinné výtažky, esenciální oleje, vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny a minerály, tedy 100 % přírodní látky, získané nejnovější výrobní metodou – biotechnologií. GERnétic překračuje hranice běžné kosmetické péče. Jedná se o zcela jiný přístup ke kosmetice, jde spíš o celkový zdravotní stav, který se pak projeví na vzhledu pokožky.

GERnétic si jde svou vlastní cestou, navzdory všem překážkám…Krůček po krůčku tak naplňuje touhu Dr. Alberta Laporta darovat každé ženě pocit krásné a zdravé pleti.

„Chceš-li být šťastný, zjisti, co miluješ ze všeho nejvíce.“