Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Víte, jak správně používat odličovací mléko?

Tato otázka mi začala vrtat hlavou, když mi kosmetička GERnétic Lída Baďurová odstraňovala z pleti make-up. Postupovala totiž jinak, než jsem vždycky čítávala ve všech zaručených postupech či článcích na toto téma. Tam se opakovaně hovořilo o nanesení produktu na kosmetický tamponek a stírání. Ráda bych dnešní příspěvek věnovala právě tématu odličování. A společně s tím i recenzi odličovacího mléka Glyco od kosmetiky GERnétic.

foto-1

Nešetřete

Lída na pleť nanesla dostatečné množství produktu. Takže první věc, na níž bych ráda upozornila, je nešetřit. Na tvář jako takovou hravě vypotřebujete dávku odpovídající dvěma stisknutím pumpičky. Na dekolt a krk po jednom. Nebojte se toho, protože z odličování budete mít zcela jiný zážitek. Mnohem příjemnější. Sama jsem se přistihla, že se na tuto večerní proceduru od doby, kdy jsem změnila svou techniku práce s produktem a nechala se inspirovat Lídou, opravdu těším.

foto-2

Při odličování si dopřejte jemnou masáž

Kdo se potichu přizná, že místo něhy svou kůži při každodenním zbavování make-upu trápí třením? Nebo hůře drhnutím… Ani jedno však pro půvab pokožky není to pravé ořechové. Pro aplikaci odličovacího mléka si dejte čas. Pleť trochu masírujte. Netlačte příliš, spíše ji jemně hlaďte, potlapkávejte, pokud intuitivně vnímáte, že potřebujete jemné krouživé pohyby, dopřejte si je. Mléko totiž na povrchu kůže vytváří optimální skluznou vrstvu pro delikátní masáž. Tu si můžete dopřávat dvě i více minut. Uvidíte, že se uvolní mimika obličeje, zbavíte se napětí a únava vepsaná do tváře postupně odplyne.

foto-3

Rozpuštěná líčidla svěřte tamponku

Glyco rozpustí make-up velice lehce během několika málo vteřin. Pak je na čase svěřit další postup kosmetickým ubrouskům či tamponkům. Aniž byste vyvíjeli velký tlak na pokožku, citlivě rozpuštěná líčidla setřete. Postupujte přirozeně, intuitivně po směru kontur tváře, obvykle tedy směrem ven od středu obličeje.

foto-4

Jak odlíčit oči?

U očí se postup může lišit. Tady je prostor i na to, abyste Glyco nanesli na kosmetický tamponek a na chvíli přiložili na zavřená víčka. Nechte produkt krátce působit. A pak jemnými pohyby stírejte směrem ze shora dolů nebo opět od nosu ke spánkům. Kůži netahejte, i díky tomu se na ní nevytvoří vrásky předčasně. Tento postup je k očnímu okolí velmi šetrný a možná také zaznamenáte pocit příjemného osvěžení, tak jako tomu bylo u mne.

foto-5

Glyco aplikujte znovu

Možná se ptáte proč? Prozradím, že Glyco obsahuje tzv. glycoproteiny. Ty otevírají pokožku a umožňují, aby do ní všechny aktivní látky dalších kroků péče mohly proniknout do hloubky a nezůstávaly jen na povrchu. Tím, že ho aplikujeme ještě jednou a necháme vstřebat, pomůžeme pokožce, aby efektivněji zužitkovala další výživu i hydrataci.

foto-2

Recenze bloggerky Kateřiny

Na blogu GERnétic se s vámi podělím o recenzi mléka Glyco. A bude mít premiéru. Až za několik dní se objeví na mém blogu Intuitive Diary. Musím říct, že do doby, než jsem měla možnost Glyco poznat při salónní péči a následně jsem si ho vyzkoušela doma, nebývala jsem zrovna fanouškem odličovacích pleťových mlék. Možná to je také tím, že má pokožka začíná vyzrávat a nepotýká se už s nadměrnou produkcí mazu, jako tomu bývalo ještě v roce 2013. Zato jsem citlivka. Radar v podobě kůže mi ihned dá najevo, zda jsem k pokožce dostatečně něžná, používám správnou péči a jsem-li ohleduplná ke svému tělu jako celku. Vraťme se ale k recenzi.

foto-6

Balení a design

Francouzský šarm a minimalismus oblékly i tento produkt. Glyco je v příjemně tvarované lahvičce bílé barvy, která není zahlcena zbytečnou a nefunkční grafikou. Balení je elegantní a především skvěle padne do ruky. Materiál je bytelný a něco vydrží. A navíc je tento produkt obdařený pumpičkou, s níž vždy produkt precizně nadávkuji a zároveň vím, že se mi Glyco brzy nezkazí, protože je tak minimalizováno nebezpečí kontaminace v okolí se vyskytujícími patogeny.

foto-7

Vůně

Jestli si něco typicky spojuji se značkou GERnétic, tak je to právě vůně produktů, která mi připomíná něco důvěrně známého, co provázelo pečující rutinu mojí maminky i babičky. Je to okouzlující vůně s pudrovým nádechem, velmi čistá a delikátní. Dnes si bez ní GERnétic už neumím představit.

foto-8

Pocit z aplikace a konzistence

Konzistence je sametová, lehká, velice jemná. Na pleti působí chladivě a přináší pocit osvěžení a úlevy, zvláště v kombinaci s jemnou masáží, jak jsem již zmínila výše. Nepřipadá mi, že bych mlékem Glyco pleť jakkoliv zatěžovala. Neucpává póry. Práce je s tímto produktem příjemná, člověk na pokožku obličeje nemusí vyvíjet prakticky žádný tlak, stačí pouze dotek bříšek prstů. Jakmile je make-up rozpuštěný, setřít jej zabere jen vteřinku a opět není třeba kůži jakkoliv dřít. Vše jde lehce a samo. Po odlíčení cítím vždy pocit velkého komfortu. Žádné pálení či dojem, že by se měl obličej scvrknout o konfekční velikost. Když ovšem proniká Glyco do pokožky a kožní buňky se s ním „oťukávají“, můžete pocítit nepatrné poštipkování. To ale během chvilky odezní. A buňky, alespoň mé pleti, jásají, že jim věnuji tak luxusní péči už při odličování. Někdy jsem po použití odličovacích produktů zaznamenala, že obličej měl tendenci reagovat začervenáním z podráždění. U Glyca se mi to však nikdy nestalo a mohu ho s klidným svědomím doporučit všem, kdo se potýkají s pletí citlivou, suchou, zralou či si přejí zažívat v koupelně svůj večerní rituál s pocitem toho největšího komfortu.

Jediné, na co budete potřebovat trochu trpělivosti, je odstranění voděodolné řasenky.

Mléko ve svém 200ml balení vydrží přibližně tři měsíce. Rozhodně patří k investicím do krásy, jež se vyplatí. V jediném produktu se ukrývá totiž celý zážitek.

Co by vám pomohlo, abyste si odličování více užívali? Napište nám do komentářů na sociálních sítích.

S láskou,
bloggerka Kateřina