Z kosmetické poradny: Jak ošetřovat pleť alergickou na líčidla

Je mi 37 let, mám smíšenou pleť a problém s alergií na líčidla. Moc ráda bych se nalíčila alespoň do divadla nebo na ples, ale většinou mě po nanesení make-upu začne pokožka svědit a červenat. Můžete mi poradit? Jana K.

Odpovídá Alena Kimlová
hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic

Odpověď:

Vyzkoušejte denní hydratační krémy od kosmetické značky GERnétic. Součástí jejich účinků je zamezení případné alergii na líčidla. Vzhledem k Vašemu věku a typu pokožky bych doporučila krém Tropo Plus nebo Base De Jour Marine. 

Tropo Plus je krém určený pro citlivou pokožku, má velmi příjemnou konzistenci, chrání pleť před vysušením, zvláčňuje a zjemňuje ji, posiluje celkovou vitalitu pokožky. Krém nezatěžuje pleť nadměrnou parfemací. Je nově balen do praktické tuby 40 ml, kterou můžete mít stále při sobě.

Base De Jour Marine je lehký krém se snadnou vstřebatelností. Je určený pro sušší a smíšenou pleť. Díky výtažkům z obilných klíčků má revitalizační účinky, působí proti předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek. Má také antialergický účinek.

Především v chladnějším období můžete vyzkoušet krém Symbiose. Vzhledem k polomastnému charakteru je pleť dokonale chráněna jemným mastným filmem před nepříznivými povětrnostními vlivy. Pokožka zůstává dobře hydratovaná. I tento krém omezuje případnou alergizaci. Také Symbiose má od letošního roku nové balení, které je prostorově úspornější a díky tomu se s krémem bude snáze cestovat.

Zlepšení celkového stavu pokožky a snížení přecitlivělosti můžete dosáhnout i vyrovnávacím krémem Synchro, který harmonizuje fyziologické funkce a zvyšuje odolnost a obranyschopnost pokožky. Je doporučen k večernímu ošetření pleti.

Těsně před nalíčením můžete jako bázi pod make-up zkusit nanést Lift Crème, který díky svému složení na pokožce vytvoří ochrannou vrstvičku a zamezí tak dráždění pleti vnějšími podněty. Doporučuji jej také alergikům například na pyly, jimž se reakce projevuje právě na kůži.

Pro závěrečnou péči o pleť využijte rozjasňující krém s optickou korekcí Crème GG . Působí bezprostředně po aplikaci, pleť okamžitě sjednotí a vyváží. Obsahuje mikrokapsle, které při rozetření krému uvolní na pokožku barevné mikropigmenty a rozjasňující látky, díky nimž dochází k optické korekci vzhledu pleti.

Nezapomínejte také na pravidelné návštěvy u svého dermatologa či alergologa, kteří vás budou monitorovat po odborné stránce. Mnohdy je alergie na líčidla spojena ještě s dalšími alergiemi nebo s nevhodně zvolenými produkty Vaší běžné kosmetické péče.

Rovněž bych se přikláněla k návštěvě kosmetického salonu, kde vyškolená kosmetička pracuje s přípravky GERnétic. Ukáže Vám, jak o takto citlivou pokožku správně pečovat a bude také sledovat, jak se stav kůže vyvíjí díky pravidelnému a důslednému ošetření v rukou odborníka i následné domácí péči.

S láskou,
Alena Kimlová a tým GERnétic