Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Začít s prevencí stárnutí se vyplatí už před třicítkou

V GERnétic své klienty učíme, že na správnou péči o pleť není nikdy pozdě. Čím dříve však člověk začne, tím spíše si bude užívat mladistvosti a svěžesti vlastního vzhledu. Pleť začíná stárnout s nástupem pětadvacátého roku života. A čím dříve ji začneme zásobovat speciální péčí, tím déle si svých pětadvaceti budeme moci užívat. Kdo ví, třeba i několik nadcházejících let. O malou zkoušku takové terapie mládí jsme požádali bloggerku Kateřinu, která přijala pozvání do Partnerského salonu GERnétic ve Velkém Přítočně, jež patří Michaele Roháčkové.

Přijely jsme před malebný domek v jedné z nových čtvrtí kladenského předměstí. Ve dveřích už nás očekávala dáma, která vyzařovala sofistikovanou kombinací lví energie a doslova pařížského šarmu. Po přivítání nás provedla salonkem až do nitra vlastního domova, kde nás čekalo famózní občerstvení. Dokonce si dcera Michaely Roháčkové přivstala, aby pro nás upekla vynikající šneky plněné šunkou, sýrem a kořením. To bylo zatím nejstylovější uvedení, jaké jsem zažila při mých cestách s GERnétic. Stejně okouzlující byl i rozhovor, který jsme společně vedly u jednoho stolu, v němž dominovala obrovská radost z harmonického života. Bylo mi jasné, že právě rodinné zázemí je obrovská část životní síly, kterou kolem sebe Michaela Roháčková šíří. Vždyť co by ne! Prožívala totiž čerstvou radost z toho, že se dcera dostala na víceleté gymnázium. Taková upřímnost a otevřenost pocitů je v „píáristickém“ světě vzácností, nikdy mému oku neujde a nepřestává mne fascinovat. Je v tom totiž něco velmi krásného, co člověku v paměti zůstane dlouho jako výjimečný zážitek.

Před zrakem skvělého diagnostika

Když bylo vše potřebné řečeno, přesunuly jsme se do salonu, kde mne Michaela Roháčová seznámila s tím, jak bude procedura vypadat. Všimla jsem si už během rozhovoru jejího precizního zkoumavého pohledu. Profesionál se nezapře: celou dobu sledovala mou pleť a hledala indicie, které by jí prozradily, co zrovna potřebuje. Je špičkový diagnostik, který bez nadsázky vidí člověku až do nitra. Odtud totiž všechny ty drobné pupínky, nerovnosti, jemnější i hlubší vrásky pocházejí. Regenerační síly pleti jsou přímo závislé na kondici celého organismu.

Paní Roháčková mi popsala, na co se zaměříme. Moje pokožka potřebovala odstranit únavu, která se v mé tváři zračila jako drobné náznaky pomalu avizující blížící se třicítku. Nadšeně jsem souhlasila, že toto ošetření podstoupím. A potom, co jsem spatřila výsledky, bych na něj povinně poslal všechny moje vrstevnice.

foto-2

Základem krásy je očištěná pokožka

Jako vždy jsme začínaly důkladnou očistou: několik minut působilo výživné čistící mléko Glyco, které jsem si oblíbila. Poté bylo pH pokožky vyrovnáno tonikem Fibro, které mne nepřestává ohromovat svou delikátní svěží vůní. Opravdu jako bych cítila použité ingredience – třeba okurku, lípu a ženšen.

Kvůli kosmetické masáži bych svou duši upsala ďáblu

Následovaly momentky, kvůli kterým bych klidně propadla peklu. Kosmetická masáž je pro mne postup, který úplně promění můj den. Dokonale mne uvolní a zrelaxuje. Paní Roháčková smíchala krémy Synchro, mléko Glyco a Huile de Beauté; právě v oleji krásy se mísí ušlechtilé oleje z makadamie, hroznových jadérek a také z esence z citrónové trávy a ravensary. Poslední dvě složky mu propůjčují svěží vůni, která výborně zbavuje napětí a stresu. Nemohu přesně odhadnout, jak dlouho se jí paní Roháčková věnovala, ale byly to nejlepší minuty dne. Do puntíku. Líbilo se mi, že tahy prsty i tlak prozrazovaly velký cit pro tento kosmetický postup a bohaté zkušenosti. Byly přesné, přesto však kreativní. Tam kde bylo třeba, nebála se vůbec tato Gerneticienne použít trochu větší tlak. Jednotlivé pohyby představovaly koncertní sólo nezaměnitelného charakteru, v němž se prolínaly Bachovy varhanní skladby se švitořením vánku Vivaldiho Čtvero ročních období. V paměti mi utkvěl jeden zvláště zajímavý dotek, v němž se odrážely též znalosti reflexní terapie. Akupresurní bod mezi očima při kořeni nosu si občas třeme všichni. Zvláště tehdy, když urputně dumáme nad nějakým problémem nebo výzvou. Nebo když si připadáme unavení. Paní Roháčková mi vysvětlila, že přetaženého člověka akupresurní stimulace tohoto místa bolí. A tak jsem zjistila, že na tom můj organismus ještě tak hrozně asi nebude. Navíc tato technika podle akupresurní nauky usměrňuje energii.

Nastartovat krásu v nitru buněk

Když se má probudit v pokožce mládí, působením na povrchu toho člověk nedocílí. GERnétic má pro salónní i domácí péči dobré řešení, jak buňky rozpohybovat jako za mlada nebo v nich tu kondici pětadvacítek udržet – buněčný stimulátor Mito Spécial+. Teď se hodně mluví o peptidech, za zmínku rozhodně stojí, že GERnétic s peptidovými komplexy pracuje od začátku a dokonce je vyvinul tak geniálně, že dokáží obnovovat syntézu kolagenu přímo uvnitř buněk. Po tomto séru obohaceném o antiradikálový a antioxidační komplex, pokožka dostala další dávku aktivace nanesením krému Myo Myoso, o němž jsem psala již v blogu z kraje roku, kdy jsme se s Lídou daly do řešení mého podbradku. Tyto dva preparáty zaktivují buňky, které posléze lépe využijí sílu vzácných ingrediencí z dalších kroků luxusní péče.

foto-3

Regenerace na prvním místě

Co si budeme povídat, moje pokožka se nachází svým věkem pořád ještě v té relativně mladé části spektra. Proto Michaela Roháčová zvolila silnou regenerační kombinaci krému Synchro a masky Immuno, která výborně podporuje přirozenou obranyschopnost kůže a rozežene z tváře zlovolné pupínky. Když si pleť na této dobrotě pomlaskávala, přišla na řadu cílená péče o oční okolí v podobě Masque Yeux. V GERnétic ji popisují takto: „Krémová maska odstraňuje otoky, zmírňuje tmavé kruhy pod očima, má uvolňující, liftingové a celkově zklidňující účinky. Výtažky z artyčoku a heřmánku mají detoxikační a hojivý účinek, pomáhají při řešení ekzémů. Při pravidelném používání vypne jemné vrásky a přináší pokožce uvolnění a oživení.“ A já nemohu nesouhlasit. Co mne však překvapilo? Od očního okolí paní kosmetička masku rozprostřela prakticky po celém obličeji. A víte proč? Ten efekt rozjasnění tváře je dechberoucí!

Tyto pochutiny pro pleť poté ukryla do zlaté salónní alginátové masky Peel Off Anti Age s vysoce vyživujícím arganovým olejem. Luxusní po oříšcích vonící želé můj obličej konejšivě chladilo víc než 20 minut a byl to skutečně velmi příjemný zážitek. Jestli bych měla vybrat jedinou masku, kterou bezostyšně zbožňuji, asi by to byla tato. Chladivý účinek si totiž nemůžu vynachválit. A když se z tohoto želé pohlazení vyloupne můj obličej, vždycky vypadá, že všechen stres oplasknul. Doslova. Najednou je pleť svěží, krásná, v rovnováze. Jako by nějaká víla zamávala nad hlavou kouzelnou hůlkou a vás obklopil závoj magie doprovázený zvukem proměny. V tu ránu máte tvář o konfekční velikost štíhlejší.

foto-4

Všechnu péči sladit pod taktovkou ochrany pleti

Po sejmutí alginátové masky následovalo dočištění tonikem Fibro, aplikace denního krému Ger Oxy, jež se vyznačuje okysličujícím účinkem na pleť. Vždycky ze mě udělá krásnou ženu, ze které to mládí vyzařuje ještě s větší dokonalostí. Popsala bych to jako okamžitý příval energie a vitality.

A protože se v civilním životě redaktorky a bloggerky ne vždy cítím dobře nahá, závěrem jsme zvolili lehký dotek krému GG, který krásně sjednotil tón pleti.

Perlička: ošetření rukou

Mám ráda, když se čas využívá efektivně. Myslím, že to máme s paní Roháčkovou společné. Než se masky vystřebaly, chtěla, abych měla z doby strávené v její péči maximální zážitek. To se povedlo paní Roháčkové na dvě stě procent. Vrhla se na ošetření rukou masážním přípravkem Huile de Massage, který taktéž zbožňuji pro jeho svěží energetizující vůni. Obsahuje olej z hroznových jadérek, levandulovou a rozmarýnovou esenci. Velmi si ho cením pro jeho uvolňující účinky na ztuhlé svaly. Ošetření rukou bych jednoduše shrnula jako báječné. Dokonale dokreslovalo všechno, co jsem ten den v salonu zažila a hlavně značně zatočilo s napětím, které se mi jako tvoru pracujícímu převážně za klávesnicí počítače nevyhýbá. Největší úlevu zažívaly moje dlaně a prsty, protože ty jsou ze samého tančení mezi písmenky kláves a tlačítky chytrého telefonu někdy docela unavené. Není se co divit. Jsou v pozoru, jako by čekaly, že nával emailů nikdy neustoupí. O to báječnější je, když se o ně profesionál v oblasti kosmetiky postará. Hned bych se poddala takové péči znovu.

foto-5

Perlička: Krásné a plné rty

K tomu, abych měla krásné plné rty, jsem nikdy invazivní zákrok nepotřebovala. Čas od času ale prozradí mou nedůslednost, jde-li o pitný režim. Toho si pochopitelně Michaela Roháčková všimla a ukázala mi jednu specialitu, která se rty dělá divy. Nejprve aplikovala masku Hydra Ger a na ni ihned krém Synchro. Jakmile tuto dávku výživy a hydratace vstřebala jemná pokožka úst, doplnila ošetření o sérum Cells Life. To lze totiž použít nejen za účely liftingovými, ale též jako hydratační booster. A nakonec byla miniprocedura pro rty korunována zlatým zázrakem – krémem Synchro, který mimo jiné umí plnit i ochranné funkce. Nebudu zakrývat. Výsledek mne mile překvapil. Po rozpraskání a suchých místech v oblasti rtů nebylo ani vidu. Všechno se jako by vytáhlo a vypadalo výborně, možná bych se nebála účinky srovnat s aplikací mírného množství kyseliny hyaluronové. Prostě bomba! A muž si doma také všiml, že líbá ženu s docela jinými rty – to je na zástupce silnějšího pohlaví nečekaný postřeh!

Má smysl bojovat se známkami stárnutí už před třicítkou?

Podle mého názor ano. Pleť má speciální buněčnou paměť. To co jí uděláte, vám vrátí. To je velká motivace, abyste začali pečovat o své mládí včas, aby váš úsměv a zářivý pohled, šťavnaté líce zdobilo co nejdéle, i když zrovna třeba neprocházíte nejrůžovějším obdobím.

Za sebe bych takové ošetření doporučila podstoupit třikrát až čtyřikrát do roka, jak jsme se s paní Roháčkovou shodly. Mezitím je dobré dodržovat standardní návštěvy kosmetického salonu, udržovat se v dobré kondici a věnovat patřičnou pozornost i domácí péči přesně tak, jak ji navrhla vaše Gerneticienne. Brzy spatříte skvělé výsledky, které vám budou přinášet radost, podobně jako mně. Když jsem totiž z jejího salonu odcházela, mládí bych dokázala rozdávat. Připadala jsem si ve svých 28 letech sotva na 23. A tomu říkám výsledky!

S láskou,
bloggerka Kateřina