Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Citlivá červená střední část obličeje - Rozacea

Dotaz:

Mám problém ve střední části obličeje. Kůže je zde citlivá, hodně červená, občas se dělají zánětlivé pupínky. Problém se ještě horší v zimě, když přecházím z venku do místnosti. Mám jít k lékaři nebo vyzkoušet nějakou kosmetiku? Hana

Odpověď:

Podle popisu se může jednat o růžovku (Rosaceu), u které se předpokládá zvýšená reakce cév na různě vnější nebo vnitřní podněty, předpokládá se dědičně získaná citlivost cév, které reagují na určité podněty rozšířením anebo tvorbou nových cévek. Mezi takovéto rizikové faktory patří střídaní pobytu v teple a chladu, sluneční záření, vítr, horká koupel, horké nápoje, stres, zvýšená námaha, atd. Rozšíření cévek a následné zčervenaní mohou způsobit i některé potraviny, hlavně s obsahem histaminu, červené víno, některé druhy sýrů, ostré jídlo - příčin je ale víc. Podle toho je vhodné se snažit vyhýbat podnětům, které u Vás vyvolávají zhoršení. Pokud se objevují i zánětlivé projevy (pupínky), je potřeba navštívit kožního lékaře, který podle projevů doporučí vhodnou mast a příp. i celkovou léčbu.

Kosmetika GERnétic: na doplnění léčby je vhodné pravidelně používat krémy Vasco a Synchro. Oba přípravky zklidňují a vyvažují funkce pokožky. Důležité je i šetrné čištění pleti, nedoporučují se přípravky s alkoholem. V klidovém stádiu můžete použít výživné čisticí mléko Glyco.