Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Náhlá reakce po aplikaci obvyklého krému

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu.
Použila jsem krém Eucerin, zakoupený v lékárně, do dvou dnů jsem měla otoky pod očima, svědění a lehké červené skvrnky po obličeji. Po odeznění problému jsem zkusila ještě jednou (nechtěla jsem se smířit s tím, že když jsem koupila krémy v lékárně za cca 1300 Kč - nevyhovují mi) a opět stejné. Nic podobného se mi zatím nestalo a Eucerin jsem již v minulosti používala, i když jinou řadu. Prosím o radu jaký krém používat, který by nevyvolával žádné alergické reakce.
Velmi děkuji Jitka. (Jsem 40+, pleť normální, do teď žádné alergické projevy)

Odpověď:

I když byl krém zakoupený v lékárně, to neznamená, že nemůže vyvolat alergickou reakci. Zřejmě je v něm určitá látka, která Vám nevyhovuje, alergie se obvykle objeví po opakovaném použití. Z kosmetiky GERnétic bych doporučovala denní krém Tropo Plus, který má antialergický charakter a noční krém Synchro, který vyvažuje funkce pokožky, zvyšuje její obranyschopnost, vyživuje, regeneruje. Vzhledem k tomu, že máte citlivou pokožku, by bylo dobré používat i k čištění pleti přípravky stejné řady. Doporučuji čisticí mléko Glyco a tonikum Fibro. Chcete-li podpořit pevnost a pružnost pleti, vyzkoušejte ráno a večer krém Ger Lift. Aplikuje se pod denní a pod noční krém. I když jsem se dosud nesetkala s alergickou reakcí na tyto přípravky, pokud se ale u Vás už jednou objevila, bylo by vhodnější, pokud máte možnost, si zajít do salonu, nechat se těmito produkty ošetřit, případně požádat o vzorek krému. Při opakovaných alergických reakcích na krémy je možnost v určitých kožních ambulancích požádat o otestování tzv. epikutánními testy, ať už standardní sadou anebo speciálními na kosmetické produkty.