Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Zarudlý nos a brada, počínající Rosacea

Dotaz:

Dobrý den. Už asi 3 roky mě trápí zarudnutí obličeje v takzvané T zoně ( nos, okolí nosu, brada). Bojím se, aby nešlo o nemoc zvanou rosacea. Používám nyní krém od značky Mixa na citlivou a zarudlou pleť, ale nevidím žádné zlepšení. Naopak se mi zdá, že se to čím dál tím víc zhoršuje. Prosím o radu.

Odpověď:

Pokud máte projevy jen na tváři, a ne jinde na těle, může se skutečně jednat o první stadium Rosacey. Je začervenání stále stejné nebo se někdy víc zhorší? Začervenání je způsobené rozšířenými podkožními cévkami, které mohou reagovat na určité podněty.(horké jídlo, horké nápoje, mořské plody, plesnivé sýry, alkohol, ale i stres). Nepotvrdila se souvislost s trávicími těžkostmi? Dále není vhodná sauna, vystavovat tvář slunečnímu záření, je třeba používat krémy s UVA/UVB faktorem. Nevhodné jsou čistící vody s alkoholem. Zkuste sledovat, jestli Vám něco Vaše začervenání zhoršuje a a tomu se snažte vyhýbat, aby onemocnění nepřešlo do dalšího stadia. V kosmetice GERnétic najdete na rozšířené cévky krém VASCO, který díky aktivním látkám (estery mastných kyselin, výtažky z třezalky, proskurníku, šalvěje, vitaminy…) dodává cévním stěnám chybějící látky a posiluje jemné kapiláry. Dezinfekční a hojivé účinky mají příznivý vliv na zklidnění pleti. Při tomto onemocnění kůže, je třeba podpořit účinky krému Vasco přípravkem SYNCHRO – který hluboce vyživuje a regeneruje. Na našich webových stránkách můžete vyhledat odbornou kosmetičku GERnétic v některém ze spolupracujících kosmetických salónů ve Vašem okolí, která Vám s Vaším problémem odborně poradí a přípravky je možné zakoupit přímo u kosmetičky.