Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Bílé a černé tečky po obličeji po vysazení antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den, mohla bych se, prosím, zeptat na dvě věci.
Ta první se týká toho, že se mi ve věku 26 let (dva roky po vysazení hormonální antikoncepce) stále dělají černé a bílé tečky po celém obličeji, z nichž některé vytvoří i nepříjemný pupen. V poslední době se mi navíc tyto tečky začaly opravdu hodně objevovat vespodu na tvářích, kde jsem je nikdy před tím nemívala, nyní mám tváře úplně poseté. Přitom se snažím co nejvíc pít, jíst ovoce a zeleninu, nekouřím. V poslední době ani netrpím velkým stresem. Mohla bych se, prosím, zeptat v čem může být problém?
Má druhá otázka směřuje k tomu, že pokud bych chtěla poradit od odborníka, na koho se mám obrátit? Mám zvolit kosmetičku, nějakou komerční dermatologickou kliniku nebo nějaké dermatologické oddělení na poliklinice? Jde mi především o poměry kvality a ceny, při čemž kvalita je důležitější.
Moc děkuji a hezký den,
Eva

Odpověď:

Nejprve k Vaší druhé otázce: doporučuji navštívit dermatologickou ambulanci ve Vašem regionu, kde Vás kožní lékař vyšetří, stanoví diagnózu a předepíše léčivé přípravky. Určitě správná životospráva hraje důležitou roli, ale kožní lékař Vám může po vyšetření doporučit i jiná opatření, co se týká vhodné stravy, ošetření pleti na tváři. Nepíšete, jakou kosmetiku používáte, i nevhodně zvolená kosmetika může Vaše problémy zhoršovat. Po kožním vyšetření a zklidnění zánětlivých projevů doporučuji ošetření v kosmetickém salónu, zkušená kosmetička Vám doporučí podle aktuálního stavu vhodnou kosmetiku i na domácí ošetření. Seznam kosmetických salonů GERnétic ve Vašem okolí najdete na našich internetových stránkách.