Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Červená suchá svědivá místa na obličeji

Dotaz:

Dobrý večer paní doktorko, ke konci těhotenství se mi objevilo červené svědivá místa v obličeji, ale jen velmi malé. Po porodu se přesunulo a zůstalo v obočí. Nyní, necelý týden zpět, jsem si všimla, že ho mám už i mezi obočím a vnitřním očním koutkem, a trošku i v druhém obočí. Vždy jen na chvíli mi pomáhá Excipial kids, ale po přerušení používání se mi problém vrátí. Kosmetička mi tenkrát, před porodem, poradila, abych místo hodně mazala, ale to nepomáhalo. Tak jsem zkusila ten zmiňovaný Excipial, ale ten je, jak vidno, jen pro krátkodobý účinek. Postižená místa jsou suchá, červená a někdy svědivá. Doporučila byste něco?

Odpověď:

Podle popisu se může jednat o určitý druh ekzému, bez podrobnější anamnézy je moje diagnóza jen orientační. Pokud změny trvají už déle, kosmetické krémy jsou jen na doplnění cílené léčby. Doporučovala bych vyzkoušet z lékárny Imazol crempastu, pokud by se skvrny opakovaně objevovaly i po 2-3 týdnech používaní, tak odborné vyšetření u Vašeho kožního lékaře, může určit diagnózu i příčinu. Z kosmetiky GERnétic na doplnění léčby by byl vhodný regenerační krém Synchro, má zklidňující a protizánětlivé účinky, příp. krém Synchro 2000, dobře se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.