Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Červená svědivá skvrna mezi půlkami

Dotaz:

Dobrý den, před třemi týdny se mi udělala červená skvrna mezi půlkami na sedací části těla. Nijak mě nesvědí, spíše když dlouho sedím, tak se kůže podráždí a vnímám pálivý pocit a při sprchování více zrudne. Zkoušel jsem to mazat Bepanthen Sensidermem, cca týden a bez zlepšení. Prosím, mohli byste mi poradit? Moc díky za pomoc Martin

Odpověď:

Podle přiložených fotografií to vypadá na ekzém nebo zapářku = opruzeninu. Ale může to mít i mykotický původ. Ideální by bylo navštívit dermatologickou ambulanci. Mohou Vám tam udělat stěr z postiženého místa a podle výsledků nasadit cílenou léčbu. Prozatím si kůži oplachujte chladným odvarem z řepíku lékařského, dá se koupit v lékárně. Zkuste mazat krémem nebo pastou se zinkem nebo konopím, také by mohl pomoci tekutý pudr. Místo si sušte jednorázovými ručníky, ubrousky nebo kapesníčky, po použití je vyhoďte, Předejdete tak šíření případné infekce. Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám ráda doporučila masku Immuno, má protizánětlivé, regenerační a zklidňující účinky a krém Synchro, který rychle zlepšuje celkový stav pleti a má výrazný účinek při hojení poškozené kůže. Oba přípravky se mohou používat na celé tělo.