Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Červené skvrny na pažích

Dotaz:

Dobrý den, mám na obou pažích tyto červené skvrnky. Nesvědí mě a ani nebolí, na dotek jsou cítit, že jsou hrubé. Mám je už několik let a trápí mě pouze z estetického hlediska. Zajímalo by mě, čím jsou způsobeny, zda nějakou alergií nebo něčím jiným. Děkuji za odpověď. Přikládám odkaz na fotky virážky.

Odpověď:

Podle obrázku se jedná zřejmě o kožní projevy nazývané Keratosis suprafollicularis. Příčina není úplně objasněná. Může být i dědičná a vyskytovat se i u některých členů rodiny, pokud se objeví už v dětství předpokládá se, že jde o projev autoimunitního onemocnění. Může se objevit při atopickém ekzému, při nesnášenlivosti mléka, lepku, při snížené funkci štítné žlázy. Často bývá na přední straně stehen, zádech. Ve vyšším věku může souviset s hormonálními změnami, zhoršuje jí psychika, ale často se příčina nenajde, onemocnění působí jen esteticky. V létě se většinou zlepší, dobře dělí i vlhčí a slanější prostředí, keratin, který blokuje folikuly trochu změkne a dá se pokožka lépe vyhladit. V léčbě se používají změkčující masti s obsahem urey, salicylovou, mléčnou nebo glykolovou kyselinou, vhodné jsou i retinoidy, vitamin D, masti předepíše kožní lékař po vyšetření. Jer potřeba pokožku dostatečně hydratovat, při koupeli a sprše nepoužívat velmi horkou vodu, používejte jemné sprchové gely a hned ještě vlhkou pokožku je potřebné ošetřit tělovým mlékem nebo krémem. V kosmetice GERnétic najdete peelingový krém GER PEEL, při používání 1-2x týdně dochází k povrchovému zbroušení drsných papulek, kůže se zjemní. Po koupeli je důležité použít zvláčňující a hydratační tělové mléko LAIT CORPS DOUCEUR, nebo výživný olej HUILE DE BEAUTÉ