Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Ekzém kolem úst

Dotaz:

Dobrý den. Dnes jsem navštívila kožní lékařku kvůli exemu kolem úst. Paní doktorka mi diagnostikovala perioralni dermatitidu, předepsala mi masti, se kterými má dle svých slov dobré zkušenosti. Rozex na noc a Pimafucort na ráno. V přibalovém letáku masti Pimafucort jsem se však dočetla, že není možné jej aplikovat na perioralni dermatitis. Nevím, jak teď v léčbě postupovat - zdali tento krém nepoužívat anebo věřit dobrým zkušenostem které lékařka s tímto krémem má. Chtěla bych se zeptat, zdali je možné, že by mast byla účinná (a hlavně bezpečná), přestože v příbalové informaci píší opak? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Pokud má kožní lékařka s mastí Pimafucort dobré zkušenosti, vyzkoušejte ji. Jelikož je v ní kortikoid, určitě ale ne déle než 3 dny a udělat přestávku. Při periorální dermatitidě obecně doporučujeme tzv.nulovou terapii neboli ničím nenatírat, případně omývat Jarish nebo čajovými obklady. Zkuste popřemýšlet, zda jste před tím nepoužívala na obličej některou mastnější kosmetickou mast, příliš obličej nevystavovala slunci. Dobré je i vyšetření na fokusu / bacil v hrdle, kvasinka v ústech, zkažený zub, zažívací potíže ... /. jakmile dojde k zahojení pupínků doporučuji promazávat oblast kolem rtů krémem Synchro z kosmetiky GERnétic. Hluboce regenerační a výživný krém, který zvyšuje obranyschopnost pokožky a imunitní odpověď kůže. Aplikuje se v homeopatickém množství, má hutnou konzistenci, takže postačí opravdu malinko. Aplikujte 2x denně.