Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Neurčitá vyrážka

Dotaz:

Dobrý den, na rukou (na prstech a ojediněle na dlani) se mi objevily nějaké malé pupínky,jsou většinou ve větším množství u sebe a pro oko skoro nepatrné. Měla jsem dojem, že jde o bradavice tak jsem si koupila Kolodium forte a potírala to asi týden. Po zhojení jsem si zanedlouho všimla, že mám na jiných místech opět ty samé pupínky. Šla jsem tedy na konžní ambulanci a tam mi bylo řečeno, že to co ukazuji na rukou jsou puchýřky. Paní doktorka mi řekla, že pokud tedy chci tak ať si to dále potírám tou vodičkou, ale nic jiného. Nyni mám ruce opět v procesu hojení a už jsem vážně smutná z toho, že jsem si všimla dalších míst kde se objevily. :( Opravdu tedy nevím o co jde a co s tím mám dělat, ale Kolodium forte už na to víckrát rozhodně nepoužiji(je to bolestivé a evidentně to nemá efektivní učinek). Prosím o radu děkuji

Odpověď:

Vaše kožní lékařka Vám diagnostikovala drobné puchýřky na rukách. Je potřebné zjistit, proč se Vám opakovaně tvoří. Příčin, jako u mnohých kožních onemocnění, je samozřejmě víc. Může se jednat o kontaktní ekzém - ekzém z nějaké látky, který přichází do styku s pokožkou na rukách a vyvolává zde alergickou reakci, dyshidrotický ekzém s puchýřky na bočních stranách prstů ale i na dlaních, může se objevit ekzém na rukách při alergii na nikl, léky, kosmetika, ale může se jednat i o plíseň, psoriázu, ale většinou při nich bývají projevy i na jiných částech těla, hlavně na chodidlech, mezi prsty, i na nehtech. Pokud u Vás obtíže přetrvávají, doporučuji další vyšetření u kožního lékaře, i když někdy zjistit vyvolávající příčiny je dost složité. Na puchýřky jsou vhodné obklady s Jarishovou vodou, z kosmetiky GERnétic krém Synchro + Immuno 1:1 2x denně, případně Manno - regenerační krém na ruce s antiseptickými účinky.