Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Přetrvávající vyrážka po celém těle po nemoci

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, vzhledem ke stávající situaci v ČR, volím tuto cestu dotazu, jinak bych osobně došla k lékaři. Trápí mě vyrážka viz. foto. Mám ji již od února, kdy jsem dobrala antibiotika na anginu, konkrétně - Dalacin C 300mg. Nemám obecně dobré reakce na antibiotika, takže se jim vyhýbám, ale tentokrát to nebylo možné. Asi dva dni po dobrání se mi začala vyrážka objevovat v okolí břicha a teď ji mám přes trup, zadá, stehna a lehce na lýtkách. Také po dolní straně paží. Vyrážka se již nerozšiřuje, hodně lehce vybledla, ale nemizí a já už jsem z toho zoufalá. Prosím poraďte, zda s tím lze něco dělat. Děkuji Barbora

Odpověď:

Po infekci (bakteriální nebo virové) se může objevit onemocnění nazývané Parapsoriasis guttata. Je potřeba hledat i další ložiska (na mandlích, zubech, zánět dutin, žlučníku...). V některých kožních ambulancích ordinují, pokud se tedy bude onemocnění zhoršovat, navštivte některou z nich. Parapsoriasis guttata je onemocnění, které trvá dost dlouho. Výrazně účinná léčba není. Pokožku nedrážděte těsným prádlem, teplou vodou...Kromě již zmíněného onemocnění by se mohlo jednat i o Seborhoický ekzém, ten ale nebývá na končetinách, trvá kratší dobu a často sa vyhojí i bez léčby. Mohla by to být i alergie na antibiotika, ta ale také odeznívá dřív. Zatím bych na potírání doporučovala zinkovou mast, léčebný olejíček z lékárny, má i čistící schopnosti. Na stimulaci imunitního systému a regeneraci pokožky je z dermokosmetiky Gernétic vhodný výživný olej  Huile de Beauté.