Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Přetrvávající vyrážka po těle

Dotaz:

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, na nohách - lýtkach mám vyrážky a neviem sa ich dlhodobo zbaviť. Najskôr som si myslela že je to po depilácii ale aj v zime keď sa až tak nedepilujem to stále pretrváva. Poslednú dobu sa mi v nich vytvára biela tekutina. Neni to bolestivé a ani nesvrbia, len som z toho už znechutená lebo neviem čo mám robiť. Podobne to je aj v oblasti bikín. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo s tým a čo mám robiť? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Jana

Odpověď:

Mohlo by se jednat o zánět vlasových folikulů, v kožní ambulanci je možné udělat event. stěr na bakterie, plísně a podle toho zvolit účinnou léčbu. Nepíšete, jak si vyrážky ošetřujete. Čím depilujete. Vhodné je umývání dezinfekčním mýdlem před depilací, v dermatokosmetice GERnétic najdete tekuté mýdlo Derma, a doporučuji mazat krémem Synchro v kombinaci s protizánětlivou maskou Immuno 1:1, tato směs výborně hojí.