Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Pupínky na dekoltu a krku

Dotaz:

Dobrý den, jíž rok se potýkám s vyrážkou v dekoltu a krku zejména pod ušima. Dělají se mi podkožní pupínky, které se velmi špatné hojí. Nejedá se o klasické akné. Kožní lékařka mi předepsala 2x eryfluid - naprosto bez efektu. Dále pak mast Locoid - bez efektu, naopak mi přijde, že můj problém to ještě zhoršilo. Chci se Vás zeptat, zda příčina mého problému může souviset s laboratorně (opakovaně) prokázaným nedostatkem fosforu? Praktická lékařka mi řekla, že nedostatek fosforu nemusím řesit. Ještě uvádím, že zhruba rok a půl konzumuji z 90% jen rostlinnou stravu. Chci se zeptat, zda si mohu zažádat vzhledem k mému problému o nějaké komplexní krevní testy, případně Vás moc prosím o radu o dalším postupu. Děkuji Věra

Odpověď:

Nemyslím si, že Vaše problémy souvisí s nedostatkem fosforu, ten má vliv hlavně na stavbu kostí a svalů, běžnou stravou se ho do těla dostává dost, určitě jste si na internetu našla, ve kterých potravinách je ho nejvíc. Píšete, že z 90 % konzumujete jen rostlinnou stravu, problémy u Vás začaly až potom, takže příčina může souviset i se stravováním. K Vaší vyrážce bych se mohla vyjádřit lépe, pokud bych ji viděla a měla o ní více informací. Podle popisu se může jednat o vícero kožních onemocnění, proto doporučuji navštívit i dalšího kožního lékaře, který může určit, která krevní vyšetření jsou vhodná, nalepit epikutánní testy k určení případné alergie (nedělají to v každé kožní ambulanci), doporučit vyšetření u dalších odborníků. Z kosmetiky GERnétic vyzkoušejte regenerační krém Synchro, který upravuje a vyvažuje fyziologické funkce pleti a masku Immuno, která pleť zklidní a pročistí.