Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Řešení dyshidrotického ekzému na chodidlech

Dotaz:

Dobry den chtela bych se zeptat zda existuje jina lecba nez stridat kortikoidy na dishidroticky ekzem, moje kozni mi stale strida masti, ale to je nachvilku potom se ekzem objevi znovu.....mam to na ploskach noh a z vnitri strany pod kotnikem je to opravdu neprijemne a dost bolestive a jeste takovej dodatek co se doporucuje nosit za ponozky? Dekuji za odpoved

Odpověď:

Někomu na dyshidrotický ekzém pomáhá střídání mastí, nemusí to být tedy jen kortikoidní, je celá řada jiných -imunomodulátory, masti s přísadami ichtiolu, zinku ... někomu ale zabírá dlouhodobě stejná. Jde o nepříjemné dlouhotrvající onemocnění, občas pomůže koupel v octové vodě, pokud jsou vodové puchýřky, borová nebo Jarisch voda z lékárny. Mně se na ambulanci osvědčila biolampa, biostimulační laser, místní i UVA ozáření. Onemocnění se může zhoršit při snížené imunitě, po stresu, někdy se testy podaří zjistit vyvolávající příčinu, i když při dyshidrotickém ekzému je často příčina neznámá. Prát ponožky v prášcích na citlivou pleť, dobře vymáchat a bez aviváže, samozřejmě čisté bavlněné ponožky bez chloupků, existuje už prádlo i pro ekzematiky. V období jen suchého ekzému bez mokvání je vhodný ke zlepšení místní imunity pokožky potírat krémem Synchro v poměru 1: 1 s Immuno z kosmetiky GERnétic.