Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Solární keratóza v oblasti nosu

Dotaz:

Je mi 66 let a už delší dobu mě trápí nějaký ekzém v oblasti nosu. Kožní lékařka mi diagnostikovala solární keratózu. Zajímá mě, co je příčinou tohoto problému a jak ho mám řešit? Jaroslava

Odpověď:

Paní doktorka Vám diagnostikovala solární keratózu, nejedná se tedy o ekzém. Příčinou solárních keratóz je dlouhodobé působení UV záření, hlavně UVB, tedy působení slunečního záření na odkryté části kůže. Solární keratózu může kožní lékař odstranit několika způsoby podle vybavení ambulance, ale důležité je předcházet jejímu vzniku, z neléčené solární keratózy se po letech může vyvinout jiné nepříjemné kožní onemocnění (určitý typ rakoviny kůže). Je nutné odkryté časti kůže denně chránit přípravky s UV filtrem, i při běžné procházce nebo cestou na nákup, nepodceňovat ani zimní nebo jarní sluníčko, kdy sice sluneční paprsky tak nehřejí, ale protože je slunce nízko na obloze, je UV záření dost intenzivní.
Kosmetika GERnétic: půl hodiny před pobytem na slunci naneste krém Melano 50+, večer ošetřete pleť krémem Cytobi. Krém Cytobi můžete aplikovat na postižené místo i několikrát denně.