Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Svědivá vyrážka okolo nosu a úst

Dotaz:

Dobrý den, už asi 3 roky mě trápí svědivá vyrážka v oblasti okolo nosu a pusy. Někdy vypadá přímo jako na obrázku a někdy se o trochu zlepší a není tolik vidět. Vůbec nevim, o co přesně se jedná. Alergii na nic nemám, byla jsem na vyšetření. Nic mi na to nepomáhá, kromě kortikoidů. Nevíte, co by na to mohlo zabrat? Děkuji

Odpověď:

Kolem úst a nosu máte tzv.periorální, perinasální dermatitidu. Může mít několik příčin vnitřní nebo vnější. Z vnitřních např. přítomnost Helicobacter v žaludku, změna kyselosti žaludku, chudokrevnost, hormonální změny ... Z vnějších mohla potíže způsobit některá mastnější mast, přílišné slunění. V léčbě je na začátek vhodné vynechat jakékoliv natírání, tzv.nulová terapie, příp. používat čajové, Jarish obklady, později Imazol krémpasta. Nejsou vhodné žádné hormonální / kortikoidní / masti. Teprve po ústupu a zklidnění by byl vhodný z dermatokosmetiky GERnétic hluboce regenerační krém Synchro a 2x týdně smíchat regenerační krém Synchro s protizánětlivou maskou Immuno 1:1. Doporučuji vyhledat odbornou kosmetičku GERnétic na www.gernetic.cz/salony/kosmeticke-salony, kde se Vám dostane odborné rady a můžete tam zakoupit i produkty GERnétic.