Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Trvalý suchý červený flíček na tváři

Dotaz:

Dobrý den, bohužel se teď nedostanu ke své kožní lékařce, je v karanténě, tak prosím o radu zde. Mám na tváři červený flíček, který se pomalu zvětšuje. Je trochu vystouplý, občas svědí a kůže je suchá. Mám atopický ekzém, ale žádná mast, kterou používám na ekzém nepomáhá. Teď zkouším čtvrtý den Lamisil a taky zatím žádný účinek. Posílám foto, můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být a jak to léčit? Moc děkuji. Eva

Odpověď:

Fotka je dost nejasná. Může se jednat o flíček na cévním podkladě. Zjistilo by se to tzv vitroskopií, přitlačením sklíčka, aby flíček zbledl. Můžete to zkusit i sama, např. přitlačení lupy. Může to být i povrchová plíseň, zkuste Lamisil vyměnit za Imazol krémpastu. Ekzém to nyní nepřipomíná. Ale mohou to být i flíčky z jiných podkožních buněk (mastocytom, lymfom...). Vhodný je i krém Synchro z dermokosmetiky GERnétic. Hodí se také na suchý atopický ekzém. Smíchejte ho v poměru 1:1 s maskou Immuno večer, 2 - 3x týdně, potírejte postižené místo.