Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Velmi svědivá vyrážka po těle

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych touto cestou požádat o váš názor. Zhruba před 6-ti týdny se mi objevila svědivá "vyrážka" v podbříšku, nad pozadím a na vnější straně poprsí( obě ňadra ). Vše v místě spodního prádla, proto jsem si myslela, že to je reakce na prací prostředky, ikdyž jsem je již 5 let nezměnila. Mazala jsem přípravky s konopím nebo aloí, ale moc se to nezlepšilo. Na dovolené došlo k pozvolnému rozšíření skoro na celé tělo, hlavně nohy a ruce. Byly to malé velmi svědivé pupínky ( puchýřky ), po rozškábání do krve-bolest, ale potom zase svědění. Škrábala jsem se i během spánku. Po návštěvé kožního lékaře, po nasazení kortikoidů došlo k velkému zlepšení, v současné době nemám vyrážku, ale svědění se dostavuje k večeru hlavně na stehnech a podbříšku(mám jizvu po kýle a císařském řezu). Po škrábání se objevují pupínky, které jsem schopná rozškrábat do krve. Zatím nemám vyšetření krve, jsem objednaná na září. Jen by mě zajímal váš názor, o co se asi může jednat, případně, co by mohlo pomoci. Předem moc děkuji

Odpověď:

Vyšetření krve bude důležité pro určení Vaší diagnózy, může se jednat o vícero onemocnění, podle výsledku může Váš kožní lékař navrhnout i další doplňující vyšetření, např. alergologické testy… I když jste prací prášek 5 let neměnila, alergie na určitou látku se objeví až po opakovaném kontaktu s pokožkou, případně po opakovaném užívaní určitého jídla, léků… Svrbění může mít souvislost i s některou vnitřní nemocí. Ale mohou ho způsobit i někteří paraziti, pod prádlem se často objeví vyrážka po pobytu v přírodě v tomto letním období, tzv. trombikulóza. Do dalšího vyšetření u Vašeho kožního lékaře zkuste zklidnit pokožku koupelí v soli s esenciálními oleji Sels De Bain od kosmetiky GERnétic, potom ošetřete pokožku tělovým mlékem Lait Corps Douceur, velmi dobré účinky na imunitní systém má i olej Huile De Beauté.