Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Vleklý ekzém na obličeji

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Před rokem se mi objevil ekzém v okolí oči a pod rtem, kožní mi předepsala kortikoidy. Teď sice ekzém pod očima zmizel ale zůstala mi kůže ""zvráštělá"". Je mi 21 let, tak mi to příjde hodně brzy na vrásky. Po ekzému se mi objevily červené pupínky, některé Švédi, některé ne. Když si po nich projedou prstem, když nanáším krém, dost to pálí. Léčitelka mi doporučila Neem prášek, nic mi na ně, kromě kortikoidu nezabírá. Vím, není to nejlepší alternativa, ale denně se vyskytují s lidma, a tak to jinak nejde. Když to nechám tak, rozšiřuje se to po celém obličeje (kolem úst, kolem oči, kolem nosu, tváře, mezi obočím) Kolem rtů dost svědí. Možná se jedna o nějaký druh dermatitidy nebo alergii ? Jak tento problém mohu léčit ? Pořídila jsem si šetrnější kosmetiku a to od značky Bioderma, která mi byla doporučená kožní lékařkou. Prosím o radu ohledně vrásek a pupínků.
Děkuji moc, a přáním hezkého dne,
Denisa

Odpověď:

Může se jednat o určitý typ dermatitidy, ale i o ekzém, nepíšete, zda má někdo v rodině alergie, ale zřejmě Vaše ošetřující kožní lékařka se Vás na to při vyšetření ptala a stanovila diagnózu. Kortikoidní masti příčinu neřeší, jen projevy potlačují, nemohou se dlouhodobě používat. Já pracuji s kosmetikou GERnétic, proto mohu poradit na ošetření pleti krém Nuclea ráno, Cytobi večer, na ně nanést v malém množství krém Synchro. Doporučuji i pátrat po příčině Vašich obtíží, při přetrvávání znovu navštivte Vaši kožní lékařku.