Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Vyrážka na obličeji a krku

Dotaz:

Dobrý den. Na obličeji a části krku se mi vyskytla vyrážka cca před 14 dny, (začervenalé části, pupínek-bílá čepička, částečně svědivé, místy pocit pnutí suché kůže). Myslím si, že byla příčinou dezinfekce na ruce. Dezinfekci jsem přestala používat a cca po týdnu se to začalo lepšit a postupně mizet (ne úplně). V sobotu 4.4. se výsev začal dělat znovu viz. přiložené foto. Nic jsem nezměnila, kosmetiku, potraviny... Dezinfekci nepoužívám. Pracuji z domu a jsem za to ráda, protože rouška by mi toto ještě asi zhoršila. Děkuji moc za informaci. S pozdravem a přáním hezkého dne

Odpověď:

Reakce na dezinfekci by to mohla být, ale i určitý typ kožní plísně nebo i bakteriální folikulitida. Při přetrvávání těžkostí by pomohl stěr na kultivaci a citlivost. Zatím doporučuji postižená místa potírat Imazol krémpastou, která je volně dostupná v lékárně. Na čištění obličeje je vhodné dermatologické mýdlo Derma z dermokosmetiky GERnétic. Až Vám ustoupí hnisavé vřídky, můžete začít používat krém krém Synchro 2x denně. Hodí se i pod roušku, kdybyste ji musela použít.